You are here:  / Zdrowie i Moda / Cellulitis? Zwalcz go za pomocą ananasa!

Cellulitis? Zwalcz go za pomocą ananasa!

Cellulitis? Zwalcz go za pomocą ananasa!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Cellulitis? Zwalcz go za pomocą ananasa!

Zwalczanie cellulitisu nie jest łatwe! Niektóre produkty żywnościowe, które do tej pory stosowałaś jako składniki sałatek lub deserów są naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze „skórką pomarańczową”. Medycyna naturalna od dawna zna doskonały specyfiki na tę przypadłość. Nazywa się… ananas.

Ananasy rosną w tropikalnych rejonach Ameryki. Właściwości antycellulitowe posiada bromelaina, która występuje w łodygach i owocach ananasów. Zawarte w niej dwa enzymy pochodzenia proteolitycznego o podobnej strukturze są w stanie przyspieszyć gojenie się zarówno pourazowych obrzęków, jak i stanów zapalnych. Bromelaina ma właściwości ściągające i zawiera dużo kwasów organicznych.

Ananas jest doskonałym środkiem na odchudzanie. Bromelina potrafi trawić 1000 razy większą od jej masy liczbę białek. Jest szczególnie skutecznym narzędziem do mobilizowania aktywnych flawonoidów, które usuwają złogi tłuszczu.

Tak więc jeśli Twoim problemem jest cellulitis, zaatakuj go od wewnątrz i na zewnątrz. Kosmetyki zawierające ananas uporają się przykrą dolegliwością, a sok ananasowy osłodzi życie.

Inne artykuły: