You are here:  / Zdrowie i Moda / Chroń twarz przed mrozem

Chroń twarz przed mrozem

Chroń twarz przed mrozem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chroń twarz przed mrozem

O słonecznym, upalnym lecie zdążyliśmy już zapomnieć, bo wokół nas niepodzielnie zapanowała zima. Niskie temperatury, wiatr oraz wilgoć nie sprzyjają naszej urodzie. Skóra twarzy jest najbardziej narażona na zmienne warunki klimatyczne i łatwo ulega podrażnieniu. Mróz powoduje utratę wilgoci w naskórku – przyczynia się do wysuszenia i sprawia, że skóra staje się szorstka. Zdecydowane zmiany pogody mogą powodować uszkodzenie komórek, zmniejszyć elastyczność skóry i przyczynić się do przedwczesnego starzenia.

Skórę najlepiej trochę wcześniej przygotować do nadchodzącej zimy, zmieniając lekkie kremy na bardziej odżywcze i ochronne. Im bardziej skóra jest wysuszona tym więcej substancji chroniących oraz kojących powinien posiadać twój krem.

Kremy o nowoczesnej formule zawierają mikroelementy i witaminy, które spełniają liczne dobroczynne funkcje – np. neutralizują wolne rodniki czy pobudzają komórki do wytwarzania ceramidów i lipidów uszczelniających naskórek. Niezwykle wartościowe w kosmetykach są ekstrakty roślinne – np. z oliwek, jak w linii Czarna Oliwka czy z bawełny w linii BioPlantacja Bawełna. Kosmetyki obu tych serii są bardzo odżywcze. Dodatkowo ochronią twoją cerę przed skutkami ekspozycji w trudnych warunkach pogodowych.

Dbając o twarz w zimie, pamiętaj także o wrażliwych ustach, które nie posiadają bariery ochronnej w postaci komórek tłuszczowych – mogą więc pękać i pierzchnąć. Najlepiej używać specjalnych preparatów natłuszczająco-ochronnych. Sięgnij po balsamy do ust np.: oliwkowy lub bawełniany z bogatej oferty Bielendy.

Inne artykuły: