You are here:  / Zdrowie i Moda / Czy powinnam nawilżać skórę jesienią?

Czy powinnam nawilżać skórę jesienią?

Czy powinnam nawilżać skórę jesienią?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy powinnam nawilżać skórę jesienią?

Wiele pań (i panów) zadaje sobie to pytanie. W końcu powietrze w zimne pory roku jest zupełnie inne niż np. latem, kiedy to musimy stosować balsamy i nawilżające kremy z filtrem, aby chronić skórę przed wysuszeniem. Jak zatem dbać o cerę jesienią? Jakie kosmetyki stosować?

Kaloryfery a sprawa nawilżania

Jesienią i zimą powietrze jest o wiele bardziej suche niż zwykle. Sezon grzewczy również przyczynia się do wysychania naszej skóry. Sucha skóra może pękać, co jest bardzo bolesne, zwłaszcza w przypadku dłoni i stóp. Może się łuszczyć i czerwienić. Na szczęście jest na to prosty sposób – balsam nawilżający.

Nawilżaj cały organizm

Odpowiedź na pytanie: czy powinnam nawilżać skórę jesienią brzmi – tak, jak najbardziej. Jeśli skóra staje się sucha, ponieważ z jej powierzchni odparowuje wilgoć, to będzie pobierać wodę z wnętrza organizmu. Najlepiej jest więc nawilżać skórę codziennie, a wtedy unikniemy dodatkowej utraty wody.

Chroń skórę przez cały rok

Balsamu nawilżającego powinniśmy używać przez cały rok – to jedyny sposób, aby uchronić naszą cerę przed ciepłem, wilgocią, słońcem i zimnem. Należy więc używać głęboko nawilżającego kremu na noc i lżejszego balsamu na dzień.

Balsam nawilżający, kosmetyki, sucha skóra, nawilżanie

Inne artykuły: