You are here:  / Zdrowie i Moda / Dzięki tygrysom bengalskim zwalczysz cienie pod oczami

Dzięki tygrysom bengalskim zwalczysz cienie pod oczami

Dzięki tygrysom bengalskim zwalczysz cienie pod oczami
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dzięki tygrysom bengalskim zwalczysz cienie pod oczami

Cienie pod oczami – psują samopoczucie niejednej kobiecie. Zwłaszcza tej o jasnej karnacji. Można je ukryć pod makijażem, nanosząc na nie korektor. Ale czy da je się usunąć bądź rozjaśnić metodami naturalnymi? Warto spróbować!

Kosmetyki ekologiczne stają w szranki z cieniami

Oprócz odpowiednich ilości snu i odpoczynku, a także zrównoważonej diety i przebywania na świeżym powietrzu, kosmetyki naturalne mogą przyjść Tobie z pomocą jeśli chodzi o cienie pod oczami.

W codziennej pielęgnacji stosuj więc kremy, które zawierają ziele tygrysie (Cantella Asiatica). Nawet zwierzęta wiedzą o jego leczniczej mocy! (Nazwa rośliny wzięła się stąd, że bengalskie tygrysy, gdy skaleczą się, to leczą swoje rany tarzając się w niej). W Indiach znany jest przede wszystkim jako środek stosowany na ukąszenia owadów (likwiduje swędzenie). Wykorzystuje się go także w kosmetyce. Ziele tygrysie wzmacnia włókna kolagenu, toteż uelastycznia skórę. Związki czynne w nim zawarte korzystnie wpływają na syntezę elastyny i sieć naczyń krwionośnych. Cantella Asiatica skutecznie rozprawia się z cerą naczynkową, cieniami pod oczami i obrzękami wokół oczu.

Inne artykuły: