You are here:  / Zdrowie i Moda / Face Lifting dostępny dla każdego, bezbolesny, bezpieczny i tani

Face Lifting dostępny dla każdego, bezbolesny, bezpieczny i tani

Face Lifting dostępny dla każdego, bezbolesny, bezpieczny i tani
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Face Lifting dostępny dla każdego, bezbolesny, bezpieczny i tani

Face Lifting zwykle poprawia owal twarzy i zapobiega powstawaniu zmarszczek nie zmieniając naturalnego wyglądu twarzy. Jest to czynność która w odróżnieniu do odchudzania, jest łatwiejszą drogą do polepszenia sobie samopoczucia.

Kiedy rodzimy się nasza skóra jest miękka, jędrna i całkowicie pozbawiona zmarszczek. W czasie gdy rośniemy, zaczyna ona subtelnie tracić swoją elastyczność. W momencie gdy wchodzimy w wiek średni a zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne sięgamy się kremy przeciwstarzeniowe, żele liftingujące. Kiedy zmarszczek przybywa a kontury twarzy zaczynają się rozmywać często decydujemy się na bolesne zabiegi dostępne w gabinetach chirurgów plastycznych.

Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Istnieją alternatywy. W walce z niedoskonałościami twarzy, które pojawiają się wraz z wiekiem warto wykorzystać coraz popularniejszą metodę, która nie wymaga interwencji chirurgicznej, jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna, dostępna dla każdego i tania.

Ćwiczenia mięśni twarzy, bo o nich mowa, są naturalną metodą walki z oznakami upływającego czasu. Jest to metoda nie wymagająca wysiłku, przynosząca rezultaty przy systematycznych ćwiczeniach. Pięć minut ćwiczeń dziennie daje rezultaty już po kilku tygodniach.

Ćwiczenia na mięśnie wokół oczu zapobiegające opadaniu powiek i powstawaniu tzw. kurzych łapek oraz worków pod oczami:

· Otwórz oczy. Podnieś wysoko brwi i nie opuszczając ich przymknij powieki. Przytrzymaj przez sekundę. Otwórz oczy tak szeroko, jak to tylko możliwe. Hold for a second.Przytrzymaj przez sekundę.

· Otwórz oczy. Spoglądaj w górę i w dół, nie ruszając głową. Zrób to samo kierując gałki oczne w lewą i prawą stronę. Na koniec, popatrz przed siebie.

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie policzków, szyi i podbródka:

· Połóż brodę na otwartej dłoni. Przechyl głowę do tyłu i patrząc w górę, aż poczujesz rozciąganie skóry gardła.

· Ułóż wargi jak do pocałunku. Przechyl głowę do tyłu i tak jakbyś patrzyła na sufit. Wyciągnij wargi tak jakbyś próbowała pocałować sufit.

· Przechyl głowę do tyłu, tak jakbyś patrzyła na sufit. Połóż dolną wargę ponad górną i poczuj jak naciąga się Twoje gardło.

· Przechyl głowę do tyłu, jakbyś patrzyła na sufit. Staraj się dotknąć językiem brody.

· Otwieraj szeroko usta i wymawiaj bezgłośnie samogłoski: o i u.

Ćwiczenia liftingujace usta:

· Ułóż usta jak do pocałunku i mocno je zaciśnij. Teraz poprowadź swoje usta w kierunku nosa. Przytrzymaj i rozluźnij się.

· Przyciśnij swoje wargi mocno do zębów, jednocześnie uśmiechając się jak najszerzej. Przytrzymaj uśmiech i rozluźnij się.

· Ściśnij swoje wargi jak do pocałunku tak mocno, jak to tylko możliwe. Zatrzymaj tę pozycję i rozluźnij się.

· Trzymaj usta zamknięte. Wessij swoje policzki do wewnątrz tak aby dotykały zębów. Przytrzymaj i rozluźnij.

· Trzymaj usta zamknięte. Napełnij je powietrzem. Przytrzymaj powietrze pod górną wargą na kilka sekund. Przesuń je pod prawy policzek i przytrzymaj. Przenieś powietrze pod lewy policzek i przytrzymaj. Następnie przemieść powietrze po dolną wargę i przytrzymaj. Wypuść powietrze z ust.

Każde z tych ćwiczeń w ramach Face Lifting należy powtórzyć 5-10 razy.

Po serii ćwiczeń dobrze jest zaaplikować skórze kosmetyki przeciwzmarszczkowe i ujędrniające, gdyż ćwiczenia te poprawiają przepływ krwi w twarzy a co za tym idzie zwiększają wchłanianie i skuteczność tych kosmetyków.

Dla tych z bogatszą kieszenią, można zaproponować którąś z klinik medycyny estetycznej, w której można znaleźć profesjonalne metody inwazyjne i mniej inwazyjne metody polepszania wyglądu.

Inne artykuły: