You are here:  / Zdrowie i Moda / Jak dobrać krem pod makijaż

Jak dobrać krem pod makijaż

Jak dobrać krem pod makijaż
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak dobrać krem pod makijaż

Wśród zasad udanego makijażu jest konieczność zastosowania kremu pod podkład. Przed nałożeniem fluidu stosujemy odpowiedni dla naszej cery krem, który nawilży skórę i ją wyrówna. Dobór kremu to nie taka prosta sprawa,

Seria ogórek – limonka na blogu Bielenda

niektóre mogą się nie dopasować do naszej twarzy lub do używanego podkładu. Najlepszą metodą jest tutaj próbowanie różnych kosmetyków aż znajdziemy najwłaściwszy. Warto przy tym pamiętać, żeby zostawić kilka minut dla kremu – będzie mógł się wtedy wchłonąć zanim zaczniemy robić makijaż.
Baza pod makijaż – hit czy kit?

Wiele firm kosmetycznych oferuje też bazy pod makijaż. Mają one za zadanie wygładzenie skóry, wyrównanie nierówności i stworzenie lepszych warunków do tego, żeby makijaż dobrze się trzymał. Rzeczywiście bazy pod makijaż spełniają tą rolę, jednak nie należy ich stosować codziennie. Dlaczego? Dlatego, że jednocześnie wysuszają skórę. Tak więc zwłaszcza jeśli mamy suchą cerę lub mieszaną, lepiej sięgać po bazę wtedy, kiedy naprawdę potrzebujemy bardziej utrwalić makijaż.

Baza pod makijaż blog Bielenda
Lekkie, nawilżające kremy z witaminami

Najlepiej pod makijaż sprawdzają się kremy o lekkich konsystencjach, takie jak np. krem na dzień i noc z serii ogórek i limonka, który poleca się nawet dla cery mieszanej. Ma działanie matujące. Dla cery normalnej warto polecić krem z granatem, który jest bardzo lekki i pięknie pachnie. Dla cery naczynkowej I bardzo wrażliwej sprawdzi się krem z kasztanem, a dla cery suchej silnie nawilżający krem z awokado.

Inne artykuły: