You are here:  / Zdrowie i Moda / Jak sen wpływa na cerę

Jak sen wpływa na cerę

Jak sen wpływa na cerę
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak sen wpływa na cerę

Sen to jeden z najlepszych naturalnych kosmetyków. Dzięki niemu nasze ciało się regeneruje. Podczas snu serce zwalnia, oddech staje się powolniejszy, relaksują się mięśnie i spada temperatura naszego ciała. Niemowlęta śpią niemal bez przerwy. Im jesteśmy starsi, tym stopniowo ten czas się skraca. We wczesnym dzieciństwie potrzebujemy 12-13 godzin snu, a w wieku dorosłym już 8 godzin. Po 50 roku życia potrzeba nam krótkich drzemek w ciągu dnia.

Medycyna naturalna nie zna lepszego leku

Nocny wypoczynek jest konieczny. 24-godzinny system operacyjny sterowany przez mózg uwalnia substancje chemiczne takie jak melanina, które powodują senność. Rozróżnia się dwie fazy snu. Pierwszą z nich jest REM – płytki sen. REM dzieli się na cztery etapy. W pierwszym etapie relaksują się mięśnie. W drugiej fale mózgowe mają coraz większy zasięg. W następnym etapie następuje wzrost hormonów i odbudowa tkanek. Bez tego etapu, który stanowi większość snu, człowiek czuje się zmęczony. Co 90 min mózg wchodzi w etap śnienia, w którym fale mózgowe są bardzo aktywne. Ten etap ma zasadnicze znaczenie dla zachowania zdrowia psychicznego i pamięci – wtedy usunięte zostają nieistotne dane. Drugą fazą snu jest non-REM, gdy spada ciśnienie krwi i uspokaja się tętno.

Sen i piękny wygląd idą w parze

Brak snu powoduje psychiczne uszkodzenia – np. poczucie pesymizmu. Ciało odpowiada mu na ten brak – szybszym starzeniem się, zmęczeniem, zanikiem pamięci, infekcjami, itd. Dobry sen odświeża ciało i umysł. Wpływa na odchudzanie tak jak dieta i ćwiczenia.

Inne artykuły: