You are here:  / Zdrowie i Moda / Jak zwalczyć cellulit – porady

Jak zwalczyć cellulit – porady

Jak zwalczyć cellulit – porady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak zwalczyć cellulit – porady

Ostatnio zmieniłam swoją dietę i zaobserwowałam, że tak nielubiany przez nas cellulit stał się mniej widoczny. Sprawdziłam i teraz wiem, że od tego co jemy zależy nasze samopoczucie oraz wygląd. Nieodzowne są też oczywiście kosmetyki naturalne i masaż, czyli najwięksi sprzymierzeńcy w walce z cellulitem. Poszukałam również opinii ekspertów na temat zdrowego odżywiania i stworzyłam sobie listę podstawowych zasad, dzięki którym mogę łatwiej zlikwidować cellulit. Oto one:

Owocowe i warzywa to podstawa nowej diety – jeden ulubiony owoc dziennie to minimum, a do tego porcja zdrowych warzyw (trzy razy dziennie).

Pozbądź się tłuszczy i zminimalizuj obecność soli w diecie.

Unikaj sztucznych dodatków takich jak na przykład słodziki.

Jedz mniejsze posiłki, ale za to częściej.

Pij dwa litry płynów dziennie (woda, herbata).

Wyklucz alkohol ze swojej diety.

Znalezione w internecie:
„Co robić, aby cellulit nie zapanował nad tobą? Należy ćwiczyć swoje mięśnie. Każdy ma cellulit, musimy sobie z nim radzić. Najlepiej po prostu się nim nie przejmować”.
Jessica
„Niestety – ja i mój cellulit jesteśmy sobie bliscy. Intensywnie ćwiczę i każdego dnia, przed porannym prysznicem, długo masuję moje uda szczotką do masażu”.
Sandy
„Piję dużo płynów, jem pokarmy z dużą zawartością białka. Na cellulit pomagają mi kosmetyki naturalne i masaże”.
Maria
„Dodałam owoce do mojej diety. Kiedy przychodzi mi ochota na niezdrową przekąskę, zjadam od razu owoc – okazuje się, że jego słodki smak w zupełności mi wystarcza. A tyle jest owoców do wyboru, że nigdy mi się nie znudzą! Bez słodyczy cellulit znika.”

Inne artykuły: