You are here:  / Zdrowie i Moda / Najlepsza domowa maseczka! Maseczka z aspiryny.

Najlepsza domowa maseczka! Maseczka z aspiryny.

Najlepsza domowa maseczka! Maseczka z aspiryny.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najlepsza domowa maseczka! Maseczka z aspiryny.

Maseczki na twarz z aspiryny nie są nowym pomysłem, jednak bardzo wiele osób nie wie jeszcze o jej dobroczynnym działaniu na skórę.
maseczka z aspiryny

maseczka z aspiryny

Aspiryna tak świetnie wpływa na skórę dzięki zawartemu w niej kwasowi salicylowemu, BHA- Beta Hydroxy Acid. BHA ma właściwości złuszczające dzięki czemu pomaga usuwać martwe, zrogowaciałe komórki i stymuluje rozwój nowych komórek naskórka. Badania wykazały, że BHA ogranicza powstawanie zmarszczek oraz wygładza skórę. Kwas ten równocześnie działa przeciwzapalne i antybakteryjnie, sprzyjając procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień, więc idealnie pomaga zwalczyć trądzik. Bardzo wiele drogich produktów przeciwtrądzikowych dostępnych w drogeriach zawiera w swoim składzie kwasy BHA.

Koszt zrobienia naszej własnej maseczki jest bardzo niewielki. Prawdopodobnie wszystkie potrzebne produkty do jej sporządzenia mamy w domu.

Potrzebujemy tylko 4 lub 5 tabletek zwykłej aspiryny niepowlekanej (np. Bayer) oraz troszkę miodu (lub jogurt naturalny w wypadku gdy jesteśmy uczuleni na miód). Polecam miód gdyż maseczka lepiej trzyma się wtedy twarzy oraz dlatego, że zawarte w nim enzymy także mają bardzo dobry wpływ na cerę.

Wykonanie maseczki nie wymaga wiele czasu oraz wysiłku.

Rozpoczynamy od ułożenia tabletek aspiryny na talerzyku i zmoczenia ich odrobiną wody w celu rozpuszczenia (1 lub dwie malutkie łyżeczki powinny wystarczyć). Gdy tabletki zamienią się w papkę dodajemy do nich odrobinę miodu i nakładamy na twarz. Chwilkę masujemy skórę ruchami okrężnymi, odczekujemy około 15 minut i zmywamy ciepłą wodą.

Najlepiej stosować maseczkę raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że BHA zwiększa podatność skóry na słońce. Czyli po zastosowaniu maseczki aspirynowej oraz innych kosmetyków, które go zawierają trzeba zastosować krem zawierający filtry SPF: UVA i UVB.

Polecam zapoznanie się z wideo opisującym działanie oraz proces wykonania maseczki. Piękna skóra zwolenniczki tego zabiegu pielęgnacyjnego jest chyba dla niego najlepszą rekomendacją:

Inne artykuły: