You are here:  / Zdrowie i Moda / Nie możesz zwalczyć cellulitu? On potrafi…

Nie możesz zwalczyć cellulitu? On potrafi…

Nie możesz zwalczyć cellulitu? On potrafi…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nie możesz zwalczyć cellulitu? On potrafi…

Cellulit jest obecnie bardzo częstym problemem wielu kobiet. Jego powszechne występowanie wiąże się z błędami dietetycznymi, brakiem odpowiedniej dawki ruchu, a także z dużym stopniem chemicznego przetwarzania żywności, którą spożywamy.

Wśród sprawdzonych sposobów usuwania cellulitu są takie, jak: masaże (zwłaszcza profesjonalne masaże w gabinetach kosmetycznych), gimnastyka oraz stosowanie kosmetyków dedykowanych na przezwyciężenie cellulitu.

Pieniący się olejek do kąpieli antycellulit
Głównymi składnikami olejku do kąpieli, przeznaczonego do skóry z występującym cellulitem są olejki cyprysowy i cedrowy, które pobudzają układ krążenia, uaktywniają przepływ limfy, napinają i tonizują skórę. Dodatkowo olejek ten zawiera 8% ekstraktów z bluszczu i zielonej herbaty, aktywnie wspomagających zwalczanie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kąpiel z tym olejkiem zaleca się szczególnie dla osób z nadwagą, będących w naturalnej terapii antycellulit oraz podczas wszelkich kuracji odchudzających. Olejek w kąpieli bardzo szybko roztacza ożywczą woń, która przywraca dobre samopoczucie.

Olejek antycellulit Bielenda

Olejki aromatyczne: cedr i cyprys
Olejek cedrowy jest silnym antyseptykiem, również przy infekcjach wirusowych. Jego woń działa uspokajająco na ducha, stosowana była w Babilonii w świątyniach. Natomiast olejek cyprysowy przede wszystkim wpływa korzystnie na system krążenia i gospodarkę wodno – tłuszczową, dzięki czemu daje bardzo dobre efekty w terapii cellulitu, żylaków, pękających naczyń, drętwienia kończyn. Ma również działanie przeciwbólowe.

Inne artykuły: