You are here:  / Zdrowie i Moda / Oczyszczenie organizmu dzięki szczotkowaniu ciała

Oczyszczenie organizmu dzięki szczotkowaniu ciała

Oczyszczenie organizmu dzięki szczotkowaniu ciała
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Oczyszczenie organizmu dzięki szczotkowaniu ciała

Oczyszczanie organizmu może wpłynąć na lepsze samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Może składać się nie tylko z diety i ćwiczeń ale także z wszelkiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, przyspieszających odtruwanie.

Szczotkowanie , pocieranie i masowanie ciała jest jednym z elementów oczyszczających organizm poprzez skórę, która jest ważnym organem wydalniczym, jak jelito grube, płuca, nerki, wątroba i układ limfatyczny.

Toksyny wydostają się przez skórę za pośrednictwem gruczołów potowych. Masaż w połączeniu ze szczotkowaniem stymuluje krążenie płynów limfatycznych, usuwa martwe komórki naskórka, stymuluje wydzielanie naturalnych substancji nawilżających a pod ich wpływem skóra staje się gładsza, zmniejsza retencje płynów w tkance tłuszczowej i redukuje cellulitis.

Zabieg taki można wykonywać w oparciu o naturalne sole morskie i olejki eteryczne przy pomocy naturalnego włosia lub gąbki roślinnej z trukwy.

Każde szczotkowanie powinno zacząć się od stóp, idąc łagodnymi ruchami w górę w stronę serca i pach, aby pobudzić krążenie limfy. Wszystkie ruchy powinny być wykonane kulistymi ruchami, w kierunku serca. Zabieg ten dobrze jest zakończyć naprzemiennym ciepłym i zimnym prysznicem, który poprawi krążenie krwi, wzmocni naczynia krwionośne i zwalczy cellulit.

Zbawiennie także wpływa kąpiel w soli magnezowej, która wspomaga detoksykację, wyciąga kwasowe produkty przemiany materii, głównie kwas moczowy. Kąpiel działa kojąco na układ nerwowy, łagodzi stres, działa odprężająco na mięśnie, likwiduje napięcia i bóle.

Inne artykuły: