You are here:  / Wygląd / Odsysanie tłuszczu – zabieg liposukcji antidotum na problemy ze zrzucaniem wagi?

Odsysanie tłuszczu – zabieg liposukcji antidotum na problemy ze zrzucaniem wagi?

Istnieje przynajmniej kilkadziesiąt różnych sposobów na redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zaliczyć można do nich zarówno dietę i ćwiczenia fizyczne, jak i bardziej nowatorskie sposoby, np. suplementy diety, herbatki oczyszczające czy specjalne gadżety na odchudzanie reklamowane w internecie lub telewizji. Zdarza się jednak, że nawet połączenie kilku metod na raz nie jest w stanie przynieść nam oczekiwanych rezultatów wyszczuplenia. Czy wtedy właśnie warto przeprowadzić zabieg odsysania tłuszczu? Podpowiadamy, kiedy liposukcja będzie najlepszym rozwiązaniem!
Jak pozbyć się brzucha, kiedy nie pomagają dieta i ćwiczenia?

Jeśli pomimo odpowiednio dobranej i sumiennie prowadzonej diecie oraz regularnym ćwiczeniom fizycznym nie udaje Ci się zrzucić, np. uporczywej oponki na brzuchu, zabieg liposukcji będzie dla Ciebie idealny. W szczególności, jeśli ostatecznie zdecydujesz się na nowoczesne metody odsysania tłuszczu, czyli liposukcję ultradźwiękową lub laserową, które charakteryzują się minimalną inwazyjnością. To zabiegi, które zostały stworzone z myślą o osobach zmagających się z miejscową otyłością na brzuchu, udach, ramionach czy pośladkach. Specjaliści stosujący różne metody liposukcji w Klinice Miracki w Warszawie, przyznają, że dziś to jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, gdy zawodzą wszelkie inne metody.
Mało inwazyjna liposukcja – na czym to polega?

Pod pojęciem mało inwazyjnej liposukcji laserowej lub ultradźwiękowej kryje się metoda, która nie naraża pacjenta na hospitalizację, długi okres rekonwalescencji czy uciążliwy ból w trakcie i po zabiegu. Specjalista wykonuje tylko niewielkie nacięcie na skórze, w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, zaś podczas zabiegu nie są uszkadzane tkanki i nerwy okalające komórki tłuszczowe, dzięki czemu po zabiegu pacjent dużo szybciej wraca do formy. Zabieg trwa od 2 do 5 godzin, w zależności od miejsca, w którym jest wykonywany, jednak dzięki zastosowanemu wcześniej znieczuleniu, nie odczuwa się żadnych dolegliwości bólowych. Rekonwalescencja po zabiegu zajmuje kilka tygodni, ale nie jest uciążliwa dla pacjenta i objawia się przede wszystkim jako lekkie opuchnięcia, które szybko ustępują.
Czy liposukcja zwalnia z diety i ćwiczeń fizycznych?

Wielu pacjentom wydaje się, że przeprowadzenie liposukcji jest alternatywną metodą odchudzania, która nie wymaga kontynuacji odpowiedniej diety lub ćwiczeń fizycznych. I jest to poważny błąd. Prawidłowo zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa, jeśli zależy nam na tym, aby utrzymać uzyskane efekty na dłużej. Specjaliści medycyny estetycznej polecają też połączenie liposukcji z innymi zabiegami kosmetycznymi, które wzmocnią otrzymane rezultaty i poprawią jakość skóry, która może stracić swoją elastyczność w wyniku przeprowadzonego zabiegu liposukcji. Eksperci z Kliniki Miracki w szczególności polecają w tym przypadku zabieg Endermologie LPG Alliance, czyli masażu próżniowego, który działa na skórę ujędrniająco, wyszczuplająco i antycellulitowo. Do tematu redukcji tkanki tłuszczowej warto podejść jak najbardziej kompleksowo, aby efekty przyniosły wielką satysfakcję.

Więcej informacji na temat nowoczesnej liposukcji ultradźwiękowej znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki! Umów się na wizytę konsultacyjną i pozbądź się dysproporcji w sylwetce!

Inne artykuły: