You are here:  / Zdrowie i Moda / Olejek do kąpieli Harmonia – mandarynka i drzewo sandałowe

Olejek do kąpieli Harmonia – mandarynka i drzewo sandałowe

Olejek do kąpieli Harmonia – mandarynka i drzewo sandałowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Olejek do kąpieli Harmonia – mandarynka i drzewo sandałowe

To, jakie lubimy zapachy wiąże się ściśle z tym, czego aktualnie potrzebujemy, jakie są nasze emocje i kim jesteśmy. Zapachy bardzo ściśle wiążą się z naszymi wspomnieniami, ponieważ bodźce zapachowe trafiają w mózgu do układu limbicznego, który jest odpowiedzialny za naszą pamięć oraz emocje. Dlatego różne aromaty przywołują ze sobą obrazy z pamięci, fragmenty naszej historii, czy też po prostu wywołują emocje.

Magia zapachu

Mówi się więc o takim zjawisku, jak magia zapachu. Rzeczywiście moc, leżąca w zapachach zakrawa o jakąś magię. Warto to wykorzystać i stosować aromaty, które sprawiają nam przyjemność. Nie tylko perfumy dostarczają nam miłych woni, ale również kosmetyki, w tym – olejki do kąpieli. Olejek taki w połączeniu z ciepłą wodą i wieczornym odpoczynkiem może dać nam prawdziwe odprężenie.

Mandarynka i drzewo sandałowe

Olejek o zapachu mandarynki i drzewa sandałowego ma działanie kojące i przynosi odczucie harmonii. Wiąże się to z zawartością olejków eterycznych: cytrusowego (mandarynka) i drzewnego (sandałowiec). Połączenie to zapewnia relaks, ukojenie i delikatne pobudzenie organizmu. Występujące w nim nuty żywiczne dodatkowo ocieplają zapach. Kąpiel z tym olejkiem ma również pozytywne działanie kojące na skórę i łagodzi jej podrażnienia.

Inne artykuły: