You are here:  / Wygląd / Peeling medyczny – w czym może nam pomóc złuszczanie skóry w gabinecie lekarskim?

Peeling medyczny – w czym może nam pomóc złuszczanie skóry w gabinecie lekarskim?

Peeling medyczny – w czym może nam pomóc złuszczanie skóry w gabinecie lekarskim?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Peeling medyczny to jeden z podstawowych zabiegów dermatologicznych, który znajdziemy w ofercie każdej kliniki medycyny estetycznej oraz niektórych gabinetów kosmetycznych. To zabieg o wielu wskazaniach medycznych – może nam pomóc w usuwaniu wybranych niedoskonałości z powierzchni twarzy, odmłodzeniu skóry czy poprawy jej kolorytu. Do czego jednak naprawdę warto wykorzystać peeling medyczny? Przedstawiamy listę wskazań zabiegowych, przy których idealnie sprawdzi się złuszczający peeling medyczny.
Odmładzanie twarzy poprzez peeling chemiczny

Peeling chemiczny to małoinwazyjny sposób na redukcję zmarszczek i poprawę sprężystości skóry. Na złuszczanie skóry w celu jej odmłodzenia bardzo często decydują się stosunkowo młode kobiety między 25. a 30. rokiem życia, które mają do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Peeling chemiczny stanowi w takim przypadku doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji. W przypadku pań, które mają skórę dojrzałą, a przy tym widoczne oznaki starzenia, peeling chemiczny stosuje się przede wszystkim w celu pogłębienia efektów uzyskanych przy pomocy innych terapii odmładzających. Peelingi warto powtarzać w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać ich efekty na dłużej.
Zabieg na twarz poprawiający koloryt i strukturę cery

Peeling chemiczny będzie też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poza drobnymi oznakami starzenia skóry, mają też do czynienia z utratą świetlistości skóry, rozszerzonymi porami, przebarwieniami czy wszelkimi nierównościami. Peeling medyczny poprzez złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka doprowadzi do wygładzenia struktury skóry i ujednolicenia jej kolorytu. Proces złuszczania pobudzi też komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, w efekcie czego skóra będzie wyglądać na młodszą, bardziej promienną i zdrowszą.
Usuwanie niedoskonałości peelingiem dermatologicznym

Peeling medyczny to jednak nie tylko sposób na lekkie odświeżenie skóry, lecz także redukcję wybranych mankamentów urody, np. blizn, zmian pigmentacyjnych czy trądziku. Zabieg złuszczania skóry pomoże zredukować nieestetyczne plamy posłoneczne, niewielkie blizny pourazowe czy uporczywe zmiany trądzikowe. Istnieją peelingi specjalne dostosowane do potrzeb skóry tłustej i trądzikowej, które mają za zadanie ograniczać produkcję sebum przez gruczoły łojowe, a tym samym zmniejszać skłonność do powstawania zmian trądzikowych.

Bogatą ofertę peelingów medycznych o różnym przeznaczeniu mają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Wśród nich znajdziemy m.in. peeling PRX idealny przy cerze łojotokowej i zanieczyszczonej, odmładzający peeling Yellow Peel czy specjalistyczny peeling Salipeel Lic, który wspomaga walkę z takimi przypadłościami, jak: melasma, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, trądzik zapalny, niezapalny lub różowaty. Przed udaniem się na konkretny rodzaj peelingu warto jednak skonsultować się ze specjalistą, zwracając jego uwagę na wszystkie problemy skórne, a także osobiste preferencje względem zabiegu. Specjaliści z Kliniki Miracki, dzięki swojemu doświadczeniu i bogatej wiedzy na temat technik złuszczania skóry, zaproponują najlepszy dla nas rodzaj peelingu.

Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat:peelingów medycznych oferowanych w Klinice Miracki

Inne artykuły: