You are here:  / Zdrowie i Moda / Pielęgnacyjna zasada numer jeden

Pielęgnacyjna zasada numer jeden

Pielęgnacyjna zasada numer jeden
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pielęgnacyjna zasada numer jeden

Późny powrót do domu, zmęczenie, czy przemożna chęć, aby natychmiast zasnąć nie wygrają ze świadomością, czego potrzebuje nasza skóra. W pielęgnacji zasadą numer jeden jest

wieczorny demakijaż. Skóra twarzy potrzebuje odpocząć, zregenerować się w nocy i oddychać. Dlatego koniecznie co wieczór daj jej przyjemność oczyszczenia i zmyj dokładnie cały makijaż.
Delikatny płyn do demakijażu oczu

Demakijaż zaczynamy od oczyszczenia skóry wokół oczu i rzęs. Czynność powtarzamy tak długo, aż na waciku nie będzie już śladu maskary. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać kosmetyk do demakijażu oczu, który jest dedykowane właśnie do tego zadania. Bardzo dobrymi rekomendacjami cieszy się dwufazowy płyn z awokado, który szybko i skutecznie usuwa makijaż (także kosmetyki wodoodporne), jednocześnie nie powodując podrażnienia.

Dwufazowy płyn do demakijażu oczu, Bielenda

Może być stosowany także przez kobiety, które noszą szkła kontaktowe. Formuła płynu dwufazowego polega na tym, że łączy fazę wodną z tłuszczową, co zwiększa skuteczność działania. Dzięki zawartości olejku z awokado skóra pozostaje nawilżona.
Kolejnym krokiem jest oczywiście demakijaż całej twarzy. W tym wypadku warto sięgnąć po tonik i mleczko z awokado z tej samej serii. Dzięki temu skóra zostanie nie tylko oczyszczona, ale też głęboko nawilżona.

Zaleca się na koniec nałożenie kremu odżywczego na noc, który dostarczy naszej skórze dodatkowych składników odżywczych.

Inne artykuły: