You are here:  / Zdrowie i Moda / Pokaż mi swoje dłonie a powiem Ci kim jesteś i ile masz lat. Pielęgnacja dłoni- sprawdzone sposoby.

Pokaż mi swoje dłonie a powiem Ci kim jesteś i ile masz lat. Pielęgnacja dłoni- sprawdzone sposoby.

Pokaż mi swoje dłonie a powiem Ci kim jesteś i ile masz lat. Pielęgnacja dłoni- sprawdzone sposoby.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pokaż mi swoje dłonie a powiem Ci kim jesteś i ile masz lat. Pielęgnacja dłoni- sprawdzone sposoby.

Nieustannie w ruchu i zawsze czymś zajęte, bardzo zapracowane i eksploatowane.

Dłonie wystawione na widok publiczny nieubłaganie zdradzają nasz wiek oraz kondycję organizmu. Skóra dłoni pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, niskich temperatur, wiatru i suchego, klimatyzowanego powietrza oraz detergentów używanych w pracach domowych staje się szorstka, spierzchnięta i popękana.

Delikatna skóra dłoni bardzo szybko ulega przesuszeniu, starzejąc się dziesięć razy szybciej niż skóra z innych obszarów ciała. Dzieje się tak ponieważ jest ona pozbawiona naturalnej ochrony w postaci gruczołów łojowych pełniących funkcję natłuszczającą. Z drugiej zaś strony posiada ona dużą liczbę gruczołów potowych, powodujących szybkie odwadnianie.

Z tego powodu skórę dłoni należy otoczyć szczególną ochroną, starając się stosować do poniższych zasad:

– nie myj rąk bardzo gorącą wodą, gdyż to dodatkowo wysusza i tak już suchą skórę rąk, sprawiając że jest ona bardziej narażona na uszkodzenia

– do mycia rąk używaj delikatnych mydeł i emulsji, które nie zmieniają naturalnego kwaśnego odczynu skóry

– aby wygładzić i poprawić ukrwienie skóry, podczas mycia rąk masuj dłonie szczoteczką, przesuwając się od końców palców do nadgarstka, zarówno po wewnętrznej jak i po zewnętrznej stronie dłoni

– po dokładnym wytarciu rąk wmasuj w skórę krem

– podczas wieczornego nakładania kremu dobrze jest wykonać masaż dłoni

– aby ułatwić wchłanianie kremów oraz usunąć z dłoni martwy naskórek powinno się co jakiś czas wykonać peeling

– należy starać się chronić dłonie przed zimnem oraz kontaktem z detergentami

Bardzo dobre rezultaty przynosi spanie w nocy z grubo posmarowanymi odżywczym kremem dłońmi i w bawełnianych rękawiczkach. Rano po ściągnięciu rękawiczek dłonie są niezwykle odżywione i gładkie. Wierną fanką tej skutecznej metody, która była znana już przez nasze babcie, jest nawet Viktoria Beckham znana ze swojej dbałości o młody wygląd.

Inne artykuły: