You are here:  / Styl i Trendy / Polska to my!

Polska to my!

Polska to my!
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

Patriotyczne ubrania szyte na miarę

Polska to my!

Żyjemy w wolnym, prężnie rozwijającym się kraju. Dziś trudno jednoznacznie określić, czym dla przeciętnego Kowalskiego jest patriotyzm. Wielu ludzi dużo mówi o patriotyźmie, każe nazywać siebie patriotą. Ale wielkie słowa to nie wszystko.

Dziś pojęcie patriotyzmu ma zupełnie inny oddźwięk aniżeli jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy między nami żyli ludzie pamiętający lata wojen i niewoli. Po nich pozostała jedynie pamięć i to właśnie kultywując tą pamięć okazujemy najlepiej swój patriotyzm.

Młodzież dziś identyfikując się ze swoim krajem, pokazuje oddanie mu swoim ubiorem. Barwy i symbole narodowe widać na koszulkach, bluzach, kurtkach. Dziś z łatwością można dostać patriotyczne ubrania szyte na miarę i właśnie z tego korzystają młodzi Polacy. Prezentowanie się w takich strojach to dla nich okazja do wyrażenia dumy z tego, z jakiego kraju się wywodzą. Absolutnie nie należy traktować tego w ramach nacjonalizmu, czy innych skrajnych idei. Po prostu będąc Polakami, młodzi chcą być w pełni wierni swojemu krajowi, również poprzez ubiór.

Inne artykuły: