You are here:  / Porady / Rodzaje masażu w odnowie biologicznej

Rodzaje masażu w odnowie biologicznej

Jeśli chcesz się zrelaksować, odprężyć po ciężkim dniu, masaż jest jedną z tych rzeczy, które się do tego idealnie nadają. To nie jedyne zastosowanie tego zabiegu. Jest mnóstwo różnych rodzajów masażu, w tym artykule postaram się opisać najważniejsze dla przeciętnej osoby.

Najczęściej wykonuje się masaż relaksacyjny. Na czym polega jego zbawienne działanie? Poprawia krążenie, pobudza mięśnie i skórę, likwiduje napięcia mięśni oraz zwalcza stres. Celem zabiegu jest osiągnięcie stanu całkowitego odprężenia. Ruchy masażysty są spokojne, rytmiczne, łagodne. Dobrze wykonany masaż uspokaja duszę i ciało. Aby poprawić rezultaty, stosuje się świece zapachowe, kadzidełka, pachnące olejki.

Masaż leczniczy oparty jest na podobnych zasadach, co relaksacyjny. Dzięki zabiegom manualnym można wyleczyć pewne uszczerbki na zdrowiu. Wspomagany jest przez okłady gorącym kompresem lub różnego rodzaju maści lecznicze. Za pomocą masażu leczniczego kuruje się osoby z bólami pleców, kręgosłupa i stawów.

Masaż sportowy jest popularnym elementem treningu. Jego celem jest zmniejszenie uczucia wyczerpania po intensywnym wysiłku fizycznym. Masowanie napiętych mięśni znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji u sportowców, pomaga również odzyskać siły.

Zadaniem masażu odchudzającego jest rozbicie cząstek tłuszczu zalegających pod skórą, a także pozbycia saię toksyn i przyspieszenia krążenia krwi, co z kolei skutkuje w przyspieszeniu przemiany materii. Masażysta wkłada w zabieg dużo siły, co może być bolesne dla osoby masowanej. To jeden ze skuteczniejszych środków skuteczną walkę z cellulitem.

Masaż segmentarny składa się ze ściśle określonych sekwencji. Ma za zadanie wykrycie przemian chorobowych. Stosuje się go do diagnozowania różnych schorzeń. Odpowiednia kolejność ucisków pozwala leczyć narządy wewnętrzne. Jest skuteczny na przewlekłe choroby narządów, zaburzenia krążenia, stany urazowe, problemy z układem nerwowym. Krążą plotki, że jego działanie pomocne jest w walce z nowotworami, ale nie ma żadnego naukowego potwierdzenia tej hipotezy.

Przy masażu wodnym masażysta korzysta z biczów wodnych. Pacjent w trakcie zabiegu nie jest zanurzony, jedynie polewa się go strumieniem chłodnej wody, w niektórych przypadkach na przemian zimnej i ciepłej.

Jak widać, masaż nie służy wyłącznie do celów relaksacyjnych. Jest wiele możliwych zastosowań tego zabiegu wywodzącego się jeszcze z czasów starożytnych.

Inne artykuły: