You are here:  / Dom i Mieszkanie / Sposób na kuchnię

Sposób na kuchnię

Sposób na kuchnię
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Sposób na kuchnię

Wielu osobom kupującym nieruchomość, nie wszystko co zostawiają poprzedni właściciele odpowiada do końca. Czasami jest to kolor ścian lub wykładziny, co można stosunkowo łatwo i szybko zmienić. Jednak często odmienne gusty dotyczą kuchni i łazienek – a remont tych pomieszczeń wymaga już sporych nakładów. Nie zawsze mamy czas i pieniądze na remont kapitalny. Dlatego warto zastanowić się, czy możliwa jest metamorfoza bez wymiany wszystkiego.

Chciałabym dzisiaj zaprezentować w jaki sposób można odmienić nieciekawą kuchnię, bez wymiany szafek.

Duża kuchnia po zakupie domu nie prezentowała się najlepiej. Była ona przestronna i bardzo poprawna, ale nie miała w sobie tego „czegoś’”, co sprawia, że kuchnia staje się miejscem wszystkich spotkań rodzinnych i towarzyskich, prawdziwym ogniskiem domowym.

Zmiany zaczęły się od likwidacji barku oddzielającego część jadalną od kuchennej. Sprawiło to, że pomieszczenie stało się jeszcze większe. Również likwidacja boazerii przy stole wpłynęła pozytywnie na ogólne wrażenie. Następnie wymienione zostały kafle pomiędzy szafkami i te na blatach. Jasne odcienie sprawiły, że kuchnia zaczęła stawać się coraz bardziej przytulna.

Jednak największy wpływ na efekt końcowy miało odświeżenie szafek. Obudowy zostały pomalowane na odcień kości słoniowej, a fronty wytapetowane jasną tapetą w małe kolorowe wzorki. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się jeszcze większe i bardziej przytulne.

Jedna ze ścian, w części jadalnej, została pomalowana na ciemny odcień czerwieni – idealnie komponujący się z dekorami na kaflach. Wielka powierzchnia „udomowiona” została półką na różne ozdoby oraz śmiesznymi obrazkami kucharzy. Najważniejszym meblem w każdej kuchni jest oczywiście stół. Ten zakupiony do tego wnętrza jest bardzo duży (żeby liczna rodzina mogła zjeść razem obiad). Ciemne drewno i krzesła z liści bananowca (wszystko z Jysk’a) sprawiają, że każdy posiłek to prawdziwa uczta…

Jak widać czasami wystarczy pomysł, by niedużymi kosztami odmienić wnętrze, nawet takie, które wydawałoby się trudne do odmienienia…

Inne artykuły: