You are here:  / Wygląd / Trądzik różowaty – pozbądź się tego problemu jeszcze przed urlopem!

Trądzik różowaty – pozbądź się tego problemu jeszcze przed urlopem!

Trądzik różowaty to jedna z trudniejszych w leczeniu chorób dermatologicznych, która dodatkowo przysparza choremu na co dzień wielu problemów. Trądzik różowaty, przyjmujący postać miejscowych zaczerwienień skóry, grudek, a nawet obrzęków, jest nie tylko swego rodzaju defektem kosmetycznym, lecz także ogromnym ograniczeniem dla chorego. Zmiany mogą nasilić się w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, stresu, wysiłku fizycznego, wypicia mocnej kawy lub alkoholu, a także podczas krótkiej ekspozycji słonecznej. Jeśli zatem trądzik różowaty jest dla nas prawdziwym utrapieniem, przez które musimy rezygnować każdego roku z uroków słonecznej pogody, na jego usunięcie warto zdecydować się jeszcze przed planowanym urlopem. A nie ma na to skuteczniejszego sposobu niż zabieg laserowy przy pomocy urządzenia Cutera Excel V. Podpowiadamy, na czym polega i jakie efekty jest w stanie przynieść!
Jak leczyć trądzik różowaty? Czy kosmetyki wystarczą?

Tradycyjne metody leczenia trądziku różowatego obejmują przede wszystkim odpowiednią profilaktykę – to znaczy ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz unikanie wszelkich niekorzystnych dla niej czynników. Są to jednak rozwiązania, które zamiast leczyć, w pewnym sensie tylko tuszują objawy trądziku różowatego. Dużo skuteczniej radzą sobie dziś z tym problemem nowoczesne zabiegi laserowe z zakresu medycyny estetycznej. Urządzeniem, które w ostatnim czasie zyskało miano lidera w dziedzinie usuwania nie tylko trądziku różowatego, lecz także wszelkich zmian naczyniowych, jest laser Cutera Excel V. Według specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy jako nieliczni w Polsce dysponują tym urządzeniem, to jeden z niewielu laserów, który daje tak wysoką gwarancję bezpieczeństwa, szybkości i skuteczności leczenia trądziku różowatego, teleangiektazji, ,,pajączków”, rumienia, żylaków kończyn dolnych, zmian naczyniowych i barwnikowych, blizn czy brodawek.
Przebieg laserowego leczenia trądziku różowatego

Sama procedura zabiegu jest krótka, sprawna i nieuciążliwa dla pacjenta – zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut (w zależności od leczonego obszaru) i nie wymaga zastosowania znieczulenia – specjalna głowica chłodząca pozwala uniknąć przegrzania i poparzenia skóry, a podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie gorąco i delikatne szczypanie. Laser działa wybiórczo na hemoglobinę (czerwony barwnik krwi), nie uszkadzając tkanek, które je otaczają. Światło laserowe jest pochłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych, co wytwarza ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje proces fotokoagulacji.
Leczenie trądziku różowatego laserem – efekty

Terapia prowadzona przy pomocy lasera Cutera Excel V prowadzi do całkowitego wyleczenia trądziku różowatego! Jeśli zatem marzymy o tym, aby wreszcie pozbyć się uporczywego rumienia po wypitym alkoholu czy wysiłku fizycznym, a przede wszystkim móc korzystać z uroków słońca podczas wakacji, zabieg laserem Cutera będzie najlepszym środkiem do realizacji tego celu. Musimy jednak pamiętać o tym, że dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, w odstępach 3-4 tygodniowych. To zatem najlepszy moment, aby rozpocząć terapię i cieszyć się jej efektami w lato!

Więcej informacji na temat leczenia trądziku różowatego Cutera Excel V znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/tradzik-rozowaty-cutera-excel-v/

Inne artykuły: