You are here:  / Zdrowie i Moda / Ujarzmić pąsowe naczynka

Ujarzmić pąsowe naczynka

Ujarzmić pąsowe naczynka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ujarzmić pąsowe naczynka

Jest wrażliwa i wyjątkowo kapryśna, bardzo reaguje na zmiany temperatury. Nie służy jej mróz, wiatr ani słońce- tak bardzo delikatna i wiotka jest cera naczynkowa. Wymaga ochrony kosmetycznej oraz można od wewnątrz wspomóc ją suplementem diety w postaci kapsułek z witaminą PP, C i rutyną.

Naskórek jest wiotki z siateczką pąsowych żyłek, łatwo jeszcze bardziej go urazić przebywając w ekstremalnych temperaturach, reaguje na alkohol, gorące i ostre potrawy i zaburzenia hormonalne. Możemy zapobiegać dalszemu pojawianiu się kolejnych uszkodzeń, wzmacniać naturalne mechanizmy obronne, uszczelniać ścianki żyłek i koić podrażnienia przy pomocy specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Ponadto aby zamaskować zaczerwienienia wiele kremów i emulsji posiada zielone pigmenty a także można użyć bazę pod make-up lub zielony korektor w sztyfcie.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kosmetyków na bazie lipy, malwy, owsa i alg lub cała seria Bielendy z wyciągiem z kasztanowca, który zawiera czynną escynę, przeciwdziałającą podrażnieniom. W skład kremu wchodzi rutyna i naturalna witamina C, która przywraca elastyczność naczyń włosowatych.

Systematyczne stosowanie takich preparatów przyczyni się do wzmocnienia naczyń krwionośnych, przywróci równowagę lipidową skóry i mocno ją nawilży.

Ważnym elementem pielęgnacyjnym jest demakijaż, gdzie najlepiej używać żelu lub płynu micelarnego oraz unikać mocnego pocierania wacikiem.

Gdy już metoda zapobiegawcza nie wystarcza trzeba sięgnąć po bardziej radykalne metody, takie jak laserowe leczenie zmian naczyniowych, które polega na tym, iż energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę a krew niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego a po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Natomiast póki możemy, to pamiętajmy o profilaktyce zapobiegania powiększaniu się problemów z cerą naczynkową.

Inne artykuły: