You are here:  / Zdrowie i Moda / W świąteczny nastrój wprowadzi Cię zabieg cynamonowy

W świąteczny nastrój wprowadzi Cię zabieg cynamonowy

W świąteczny nastrój wprowadzi Cię zabieg cynamonowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W świąteczny nastrój wprowadzi Cię zabieg cynamonowy

Słońce późno wstaje, zmierzch przychodzi szybko – jesteśmy senni, zmęczeni i lekko melancholijni. Brakuje nam światła i liczymy dni do przyjścia wiosny. Taką przedświąteczną etiudą i fantastycznym pomysłem może być zabieg cynamonowy z nutką pomarańczy na ciało. Cynamon jako afrodyzjak sprawi, iż poczujemy przypływ sił witalnych a aromat pomarańczy przybliży nas do lata.

Chwila „cynamonowego „relaksu jest cudownym antidotum na stres, wpływa korzystnie na nastrój i odpręża. Lekko słodkawy aromat cynamonu złamany cytrusową nutą działa antydepresyjnie, wyzwala endorfiny, które dostają się do krwioobiegu powodując poprawę nastroju oraz stymulując pozytywną energię. Zabieg ten regeneruje wysuszony naskórek, poprawia jego wygląd oraz rewitalizuje przemęczoną skórę, sprawiając, iż staje się aksamitna, delikatna i piękna. Stymuluje międzykomórkową przemianę materii , pobudza system limfatyczny oraz produkcję kolagenu i elastyny, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit i modeluje sylwetkę.

Proponowany zabieg składa się z trzech etapów:

takim pierwszym etapem jest peeling, który odblokowuje pory oraz oczyszcza skórę z martwych komórek, dzięki czemu przygotowuje ciało do dalszych zabiegów.

Drugim etapem jest założenie maski cynamonowej, która zawiera kofeinę, pomarańcz, bluszcz oraz skoncentrowany olejek eteryczny z cynamonu.

Trzeci etap to masaż ciała, powodujący lepsze wchłanianie maski, działa relaksująco oraz likwiduje napięcia mięśniowe. Dodatkowo można zastosować specjalną folię, zawijając nią ciało i przykrywając na jakiś czas czymś ciepłym- podwyższona temperatura przyczynia się do mocniejszego działania a czas spędzony w „ramionach” cynamonu może nas wprawić w niepowtarzalną aurę przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Inne artykuły: