You are here:  / Biżuteria / Wybielanie zębów coraz łatwiejsze i skuteczniejsze!

Wybielanie zębów coraz łatwiejsze i skuteczniejsze!

Każdy chce mieć idealnie białe zęby, bo to duży atut w wyglądzie zarówno kobiety jak i mężczyzny. Niestety, nie każdego natura obdarzyła olśniewającym uśmiechem. Ci, których zęby pozostawiają wiele do życzenia mogą jednak skorzystać z różnych metod wybielania zębów, by poprawić ich wygląd.

Dziś wybielanie zębów jest już zabiegiem właściwie standardowym. Mamy do wyboru zarówno metody możliwe do zastosowania w domu, jak i te, które proponują lekarze stomatolodzy. Są to metody tańsze i droższe, jednak wiele z tych zabiegów nie przekracza już finansowych możliwości przeciętnego człowieka. Wszystkie te metody łączy jednak jedna cecha – aby z nich skorzystać, musimy mieć zęby zadbane i zdrowe. Przed jakimkolwiek zabiegiem wybielającym należy przede wszystkim wypełnić wszystkie ubytki. Stomatolodzy na początek zalecają też często tak zwane skalowanie kamienia, czyli zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego przez rozbicie go ultradźwiękami. Następnie żeby są piaskowane, co oczyszcza ich powierzchnię z drobnych osadów i pokrywane tak zwanym płynnym szkliwem. Jest to substancja zaklejająca drobne bruzdy, co zabezpiecza zęby przed próchnicą. U niektórych pacjentów już te zabiegi dają na tyle dobre rezultaty, że rezygnują oni z bardziej zaawansowanego wybielania. Dotyczy to przede wszystkim osób, które maja naturalnie białe zęby, tylko efekt psuł kamień i przebarwienia. Inni muszą jednak skorzystać z wybielania.
Wybielanie zębów metodami domowymi

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim – wygoda. Nie trzeba jeździć na wizyty do stomatologa. Poza tym to zwykle też duża oszczędność, bo domowe metody zazwyczaj są tańsze. Co można zarekomendować? Na pierwsze miejsce w rankingach preparatów do wybielania zębów plasuje się Alta White. Jest to zestaw do domowego wybielania zębów, ktory nie wymaga naklejania na nie pasków. W opakowaniu znajdziemy dwadzieścia cztery aplikatory z substancją czynną oraz proszek wybielający. Wystarczy pojedynczy aplikator przełamać we wskazanym miejscu i zanurzyć w proszku wybielającym, by powstała substancja, jaką należy nałożyć na zęby. Taką aplikację przeprowadzamy dwa razy dziennie, przy czym cała kuracja trwa jedynie sześć dni. To naprawdę krótki czas w porównaniu z innymi zestawami do domowego wybielania. Łatwo policzyć, że jedno opakowanie wystarcza na całą kurację. Ważne, by nakładać środek wybielający na starannie wyczyszczone zęby oraz przez dwadzieścia minut po jego aplikacji niczego nie jeść ani nie pić. Alta White działa bardzo skutecznie, nie tlyko wybiela, ale i nadaje blask. Dla lepszego efektu, warto w czasie kuracji wybielającej powstrzymać się od spożywania ciemnych napojów i produktów, jakie mogą zabarwić zęby, takich jak kawa, czarna herbata czy czerwone wino, a także nie palić papierosów. Aby skorzystać z Alta White musimy mieć całkowicie zdrowe zęby, stąd przed użyciem tego środka wskazana jest konsultacja ze stomatologiem i wyleczenie ewentualnych ubytków. Nie każdy może też używać tego środka. Nie można go aplikować, jesli nosimy stały aparat ortodontyczny, a także przy problemach z parodontozą. Jest on nieprzeznaczony dla dzieci poniżej dwunastego roku życia, nie mogą go także stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem stomatologiem oraz zaprzestać stosowania Alta White. Nie wolno też przedłużać zalecanego czasu prowadzenia kuracji ponad przepisowe sześć dni.

Wybielanie u stomatologa.

Lekarz stomatolog może zaproponować wybielanie zębów metodą nakładkową, laserową lub poprzez naświetlanie specjalną lampą. Najtańsza jest metoda nakładkowa. Lekarz tworzy specjalnie wyprofilowaną szynę do nakładania na zęby. Pacjent napełnia ją aktywnie wybielającym żelem i nakłada na noc. Choć większość procesu odbywa się w domu, nad całością czuwa dentysta co zapewnia całkowite bezpieczeństwo tego zabiegu i jego wysoką skuteczność.

Inne artykuły: