You are here:  / Dom i Mieszkanie / Alergiku, mamy dla Ciebie dywan!

Alergiku, mamy dla Ciebie dywan!

Alergiku, mamy dla Ciebie dywan!

Kupno dywanu, kiedy w domu mieszka alergik? – To nie lada wyzwanie. W takich sytuacjach na pewno nie są zalecane dywany z długim włosiem, bowiem utrzymanie ich w idealnej czystości to spore wyzwanie.

Niewskazane są również wełniane modele, które mogą – ze względu na włókna – uczulić, zwłaszcza dzieci.

Od razu jednak uprzedzamy pytania i wątpliwości: Tak, alergik może mieć dywan w swoim pokoju, w szczególności polecane dla nich są dywany sznurkowe i z krótkim włosiem typu heat-set czy fryz. Niezbędne jest jednak spełnienie kilku istotnych warunków.

Przede wszystkim należy pamiętać o bardzo częstym odkurzaniu (najlepiej codziennie) oraz systematycznym praniu (raz na 2-3 miesiące), co pozwoli zagwarantować ochronę przed atakami alergii.

Jeśli zauważymy u siebie lub u któregoś z domowników katar, kaszel czy wysypkę, to znak, że niezbyt dobrze dbamy o czystość naszego dywanu. Czas na zmianę nawyków.

Nie sposób uciec na zawsze od kurzu czy roztoczy, ale należy podjąć walkę, aby… żyć normalnie, bez ograniczeń, w postaci gołych i chłodnych podłóg. Zapewnij swoim stopom nieco przyjemności.

Nie można winić dywanów za wszelkie nieprzyjemności, bowiem – wbrew pozorom – najwięcej kurzu gromadzi sprzęt elektroniczny, który posiadamy. Powinniśmy go więc regularnie czyścić, aby kurz nie opadał na dywan.

 

Inne artykuły: