You are here:  / Mint bee / Ćwiczenia na cellulit czy kosmetyki?

Ćwiczenia na cellulit czy kosmetyki?

Jak pozbyć się cellulitu, który zaatakował nasze ciało? Czy jest to w ogóle możliwe? Walka ze skórką pomarańczową nie jest tak trudna jak usuwanie rozstępów. Wystarczą dobre ćwiczenia na cellulit czy specjalistyczne kosmetyki? A może jedno i drugie?

Ćwicz, by zlikwidować cellulit

Skóra zaatakowana przez skórkę pomarańczową staje się mało elastyczna i jędrna. Ponadto cellulit spowodowany jest zaburzeniami krążenia. Z tego też powodu ćwiczenia fizyczne to jeden z najważniejszych sposobów na pozbycie się tego kosmetycznego defektu. Ćwicząc kilkadziesiąt minut dzienne, cztery lub pięć razy w tygodniu pobudzimy krążenie krwi i wspomożemy pracę układu limfatycznego, a tym samym przyczynimy się do likwidacji cellulitu. Ponadto dzięki wysiłkowi fizycznemu nasza skóra stanie się bardziej jędrna i sprężysta.

Wiemy już, że sport ćwiczenia są ważne w walce z cellulitem. Ale czy musi być to specjalny program fitness? Okazuje się, że wszelka aktywność fizyczna jest mile widziana. Możemy zacząć od energicznych spacerów, joggingu, pływania. Z powodzeniem można wsiąść na rower czy rolki. Gdy na dworze zapanuje zima, dobrym rozwiązaniem będą sporty zimowe – łyżwy czy narty.

Można również wykonywać ćwiczenia w domu. Dzięki nim wzmocnimy mięśnie oraz wymodelujemy partie ciała dotknięte cellulitem. Takich mini-programów fitness jest wiele. Wystarczy dokładnie przejrzeć zawartość Internetu. By jednak ułatwić poszukiwania, zaprezentuję kilka pomocny ćwiczeń na cellulit.

By wykonać pierwsze z nich, należy położyć się na brzuchu. Żeby było nam wygodniej, dłonie można spleść i umieścić je pod brodą. Następnie należy unieść wyprostowaną lewą nogę na wysokość kilkunastu centymetrów nad podłogą. W takiej pozycji musimy pozostać kilkanaście sekund, a potem nogę opuszczamy. Ćwiczenie należy powtarzać na każdą nogę od piętnastu do dwudziestu razy.

By ujędrnić pośladki warto wykonać następujące ćwiczenie. Należy położyć się na plecach, a stopy oprzeć na piłce balansowej. Ręce musimy rozłożyć szeroko na podłodze. Następnie należy unieść biodra, a gdy będą już w górze – wykonujmy lekkie ruchy biodrami – w dół i w górę – przez około trzydzieści sekund.

Dobrym ćwiczeniem na cellulit będzie również unoszenie tułowia. Pozycją wyjściową do takiego ćwiczenia jest leżenie na plecach. Nogi musimy ugiąć w kolanach, a stopy powinniśmy rozstawić na szerokość bioder. Dla wygody ręce można założyć za głowę. Z takiej pozycji możemy wystartować – podnosimy tułów w kierunku kolan, jak tylko najwyżej jesteśmy w stanie to zrobić. Trzeba jednak pamiętać, by zbytnio nie przeforsować się.

By pozbyć się cellulitu warto również zapisać się na siłownię, bądź do klubu fitness. Dzięki temu rezultaty walki ze skórką pomarańczową dostrzeżemy szybciej.
Zamiast ćwiczeń – kosmetyki?

Na samym wstępie od razu napiszę – żadne kosmetyki nie są w stanie zastąpić ćwiczeń na cellulit. Oczywiście kosmetyczne specyfiki działają, aczkolwiek na efekty trzeba dłużej czekać. Ponadto warto dodać, że preparaty antycellulitowe będą najbardziej pomocne w przypadku „lekkiego” defektu kosmetycznego.

By preparaty zadziałały muszą zawierać w swoim składzie odpowiednie substancje. Składniki takich kosmetyków muszą usprawniać krążenie oraz poprawiać pracę układu limfatycznego. Ponadto dobrze jest, gdy substancje przyczyniają się do stymulowania procesu rozkładu „zbitego tłuszczu” w wolne kwasy tłuszczowe, które z kolei mogą zostać przekształcone w energię. Takich składników o działaniu antycellulitowym jest wiele. Wystarczy wspomnieć o kofeinie, guaranie, L-karnitynie, ekstrakcie z bluszczu, wyciągu z głogu. Do walki ze skórką pomarańczową pomocne będą ekstrakty z alg czy też z kasztanowca i miłorzębu japońskiego.

Gdy już wspominam o kosmetykach antycellulitowych, warto uwagę zwrócić na specyfik o nazwie Revitol Cellulite. Jest to krem, który dzięki swojemu składowi skutecznie eliminuje skórkę pomarańczową. Preparat ten zawiera wyciąg z alg, który przyczynia się do zwiększenia aktywności enzymu powodującego rozkład zbitego tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe. Ponadto ekstrakt z alg powoduje zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. W składzie Revitol Cellulite znajduje się również kofeina, która korzystnie wpływa na krążenie krwi, jak również przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej. Preparat ten zawiera ponadto wiele pielęgnacyjnych składników, takich jak: alantoina, witamina A, retinol. Substancje te przyczyniają się do poprawy kondycji skóry.
Podsumowanie

Kosmetyki czy ćwiczenia? Ćwiczenia czy kosmetyki? Prawda jest taka, że w zwalczaniu cellulitu największe efekty przynosi wysiłek fizyczne. Oczywiście, specjalnymi preparatami również zwalczymy skórkę pomarańczową, aczkolwiek na rezultaty trzeba będzie dłużej czekać. Dlatego też najlepiej wykonywanie ćwiczeń na cellulit połączyć ze stosowaniem kosmetyków. Trzeba jednak pamiętać, że tylko systematyczność i sumienność zbliży nas do gładkiej i pozbawionej skórki pomarańczowej skóry. A więc do dzieła!

Inne artykuły: