You are here:  / Zdrowie i Moda / Dłonie ozdobą kobiety

Dłonie ozdobą kobiety

Dłonie ozdobą kobiety

Zadbane dłonie są sexy
Na co mężczyźni najbardziej zwracają uwagę, patrząc na kobietę? Czy wiesz, że nie tylko biust i wcięcie w talii robi wrażenie na mężczyznach, ale także dłonie? Zadbane i wypielęgnowane dłonie są istotnym atrybutem kobiecego piękna. Przy każdej rozmowie, czynności, w każdym miejscu zazwyczaj widać nasze dłonie.

Stosuj krem do rąk
Nie tylko ich gesty i pomalowane paznokcie, ale też koloryt i blask skóry, a przy bliższym kontakcie także dotyk dłoni. Pielęgnacja dłoni jest niezwykle ważnym tematem. Na co dzień skóra dłoni narażona jest na wiele szkodliwych czynników, związanych z myciem naczyń, robieniem zakupów, praniem, codzienną pracą, dotykaniem różnych przedmiotów i powierzchni w miejscach publicznych. Nawet mycie rąk w różnych miejscach, a więc nie zawsze mydłem dobrej jakości, powoduje wysuszanie skóry dłoni i nie wpływa pozytywnie na jej kondycję. Dlatego istotnym elementem pielęgnacji dłoni jest stosowanie nawilżającego kremu do rąk na co dzień.

Krem z parafiną
Dla bardzo wysuszonej skóry dłoni zaleca się kremy z parafiną. Kuracja parafinowa zapewnia głęboką regenerację i nawilżenie skóry. Parafina powoduje również rozgrzanie skóry, co zwiększa jej efektywność. Po zastosowaniu takiego kremu skóra dłoni staje się delikatna i miękka. Dla skóry o mniejszym stopniu wysuszenia, dla codziennej pielęgnacji zaleca się kremy o delikatnej śmietankowej konsystencji, jak kosmetyki Beauty Milky. Dobrymi składnikami takich kremów są mleko kozie, mleczko bawełniane lub gliceryna z witaminą F. Tego typu składniki zapewniają skórze rąk ochronę przed szkodliwym działaniem zimna oraz substancji chemicznych, jak płyn do mycia naczyń lub proszek.

Inne artykuły: