You are here:  / Uroda / Jak sprawić aby ciąża przebiegała sprawnie?

Jak sprawić aby ciąża przebiegała sprawnie?

Niezależnie od tego czy przechodzimy przez pierwszą ciąże czy spodziewamy się kolejnego dziecka wszystkie chcemy, aby ciążą przebiegała sprawnie i komfortowo. Dlatego w trosce o kobiety spodziewające się dziecka przygotowaliśmy kilka porad związanych z utrzymaniem jak najlepszej kondycji podczas trwania ciąży.

Dieta i żywność

Odpowiednia dieta i zdrowa żywność, to bardzo ważna część zachowania komfortu trwania ciąży. Musimy pamiętać, że okres ciąży to bardzo specyficzny czas dla kobiet, a jedzenie stanowi nieodłączny element wahań występujących podczas jej trwania. Dlatego nie bójmy się wprowadzać drastycznych zmian do naszego ‘menu’ nawet, jeśli mogłoby to wpłynąć na dotychczasowe upodobania odnośnie jedzenia panujące w naszym środowisku lub domu.

Jednak wszystkie pożądania dotyczące jedzenia, jakie występują podczas ciąży powinny podlegać pieczołowitej kontroli. Większość tych wahań wynika z faktu ciąży, ale są to również naturalne wymagania układu żywieniowego, których nie warto zakłócać tłumacząc sobie takie zachowania ciążą. To, w jaki sposób będziemy się odżywiać podczas ciąży będzie miało również wpływ na naszą kondycję po urodzeniu dziecko (przybranie na wadze, problemy z żołądkiem etc.).

Gimnastyka

Ruch to równie ważny element ciąży. Decydując się na wykonywanie ćwiczeń możemy skupić się tradycyjnej gimnastyce z naciskiem na to, aby się nie przeforsowywać – można tego dokonać wykonując ćwiczenia rzadziej niż w normalnych warunkach lub wykonując je z zachowaniem odpowiednio dłuższych przerw.

Doskonałą gimnastyką dla kobiet w ciąży może być joga. Jeśli zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, aby wybrać się na jogę to ciąża będzie idealnym czasem by tego dokonać. Wystarczy, że poinformujesz swojego instruktora o tym, że spodziewasz się dziecko, a on z pewnością przygotuje dla ciebie zestaw odpowiednich ćwiczeń.

Tlen

Istotnym elementem zdrowego funkcjonowania każdego ssaka jest odpowiednia ilość tlenu we krwi. Zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu dla noszonego przez matkę dziecko jest niezwykle proste. Wystarczy zadbać o swoją kondycję!

Dotlenianie krwi można realizować na wszelakie sposoby poczynając od wspomnianej wcześniej gimnastyki, poprzez spacery z rodziną, a skończywszy na codziennych obowiązkach każdego człowieka. Pamiętajmy, że nasze dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje ruchu, który na tym etapie życia dostarczyć może mu tylko matka.

Inne artykuły: