You are here:  / Biżuteria / Jakich kosmetyków powinny unikać kobiety w ciąży?

Jakich kosmetyków powinny unikać kobiety w ciąży?

Większość kobiet w ciąży musi bardzo uważać, aby uniknąć stosowania produktów, które mogłyby mieć wpływ na ich nienarodzone dziecko. Większość produktów jest bezpieczna i można z nich korzystać w czasie ciąży. Jednak istnieją produkty nie do końca przebadane, takie w których sprawie istnieją różne stanowiska lub zdecydowanie zabronione w trakcie ciąży. A jak wiadomo każda kobieta chce wyglądać pięknie, dlatego przedstawię krótką listę produktów bezpiecznych i niebezpiecznych w trakcie ciąży.

Co jest bezpieczne w trakcie ciąży a co nie ?
Kremy samoopalające – większość naukowców twierdzi że stosowanie kremów samoopalających jest bezpieczne w czasie ciąży. Nawet pojawienie się plam na skórze nie jest zagrożeniem dla dziecka, ponieważ substancje samoopalacza nie przenikają do krwiobiegu. Krem samoopalający może za to zwiększyć Twoją samoocenę.

Woskowanie okolic bikini – jest 100% bezpieczne aczkolwiek bardziej bolesne podczas ciąży, dlatego jak masz wysoką tolerancję na ból możesz dalej regularnie stosować woskowanie. U niektórych kobiet podczas ciąży występuję większe podrażnienie po woskowaniu.

Makijaż podczas ciąży – jest bezpieczny, jednak skóra podczas ciąży jest bardziej wrażliwa i niektóre z do tej pory używanych kosmetyków mogą powodować podrażnienie. Warto sięgnąć po kosmetyki zalecane w czasie ciąży.

Kosmetyki do twarzy i ciała – większość kosmetyków jest bezpieczna w trakcie ciąży. Jednak należy zwracać uwagę, czy zawierają substancji chemicznych, które zapobiegają starzeniu. Mogą one, zaburzyć prawidłowy rozwój dziecka.

Oto produkty które powinny być prawdopodobnie unikane w czasie ciąży ze względu na spory wśród naukowców i nie do końca określony wpływ podczas ciąży.
Depilatory do włosów – odradzane ze względu zbyt mała ilość przeprowadzonych badań na temat ich wpływu podczas ciąży.

Farby do włosów – Większość badań podkreśla bezpieczeństwo farbowania włosów w czasie ciąży. Mimo to, niektóre badania sugerują, że niektóre związki zawarte w zwykłych środkach do farbowania włosów, mogą powodować wady wrodzone. Więc jeśli planujesz zmienić swój kolor włosów, lepiej poczekać, aż do końca pierwszych 3 miesięcy, kiedy ryzyko wad wrodzonych jest zmniejszone.

Zabiegi z botoksu – Badania wykazują że zabiegi z botoksu są bezpieczne podczas ciąży, lecz jednak są to toksyny dlatego lekarze zalecają wstrzymanie się z botoksem do końca ciąży.

Kosmetyki i zabiegi niebezpieczne podczas ciąży:
Środki przeciwko trądzikowi – zawierające kwas retinoic i accutane, powodują wady wrodzone.

Środki przeciwko starzeniu się – zawierające duża dawkę witaminy A.

Unikaj przegrzania organizmu – gorących kąpieli, czy też okładów rozgrzewających

Inne artykuły: