You are here:  / Bee sama nie wiem / Kosmetyczne zabiegi wyszczuplające twarz

Kosmetyczne zabiegi wyszczuplające twarz

Kosmetyczne zabiegi wyszczuplające gwarantują, przynajmniej teoretycznie, dosyć skuteczne i bezpieczne odchudzanie. Na pewno trudno nam będzie schudnąć jedynie przy pomocy kosmetyczek i kosmetyków wyszczuplających, ale jeżeli dietę i aktywność fizyczną wzbogacimy o taki kosmetyczny dodatek skuteczne i bezpieczne odchudzanie mamy właściwie zagwarantowane. Zabiegi wyszczuplające na pewno doskonale radzą sobie z tkanką tłuszczową nagromadzoną pod skórą: w pasie, na udach i pośladkach. Nieco gorzej może być z odchudzeniem innych partii ciała, ale dla osoby, która chce schudnąć to nie problem – te inne partie ciała ukształtujemy z powodzeniem przy pomocy odpowiednio dobranych ćwiczeń.

Niestety bezpieczne odchudzanie przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych jest dosyć (a z punktu widzenia niektórych z nas) bardzo drogie. Większość zabiegów ma jednak swoje “domowe” odpowiedniki. Może nie tak skuteczne, ale działające bardzo podobnie i znacznie tańsze od zabiegów profesjonalnych.
Jakie zabiegi odchudzające wykonywane są w gabinetach i co dzięki nim zyskujesz, bądź tracisz?
Zyskujesz przede wszystkim pewność co do tego, że trafiając w ręce specjalistów pozostaniesz pod ich pełną opieką. To kosmetyczka (bądź lekarz) dobierze odpowiedni dla Ciebie zabieg, to ona go wykona i będzie czuwać nad jego przebiegiem. Ty oddajesz swoje ciało pod profesjonalną opiekę i jedynym Twoim zmartwieniem może być ewentualnie troska o to, czy aby na pewno schudniesz i ile wydasz na to pieniędzy.
Bezpieczne odchudzanie w gabinecie – jak często?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą Ci fachowcy, ale generalnie zasada jest taka, że w ciągu tygodnia możesz bez obaw o własne zdrowie poddać się dwóm albo trzem zabiegom, przy czym zabiegi te mogą być różne (zaleca się dwa rodzaje).
Zanim pójdziesz na zabieg

Skorzystaj z sauny, to udrożni Twoją skórę i usprawni mikrokrążenie i inne mikroprocesy w Twoim organizmie. Dzięki temu kosmetyki zadziałają skuteczniej. Dobrze też jest nieco wcześniej wykonać peeling (choć w zasadzie przy większości zabiegów peeling jest wliczony w cenę i wkomponowany w całość), bo aktywne składniki kosmetyków wnikają do organizmu przez skórę, w efekcie działają znacznie sprawniej.
Zabiegi

Zabiegów wyszczuplających jest naprawdę dużo, bo każdy producent kosmetyków oferuje swoje własne rozwiązania. Skupię się na kilku celem uświadomienia Ci tego, jak mogą takie zabiegi działać i z jakimi wydatkami należy się liczyć.
Bezpieczne odchudzanie z Thalogbodytherm

Nazwa skomplikowana, ale metoda polega generalnie na nałożeniu aktywnej maski, owinięciu ciała folią i… odczekania kilkudziesięciu minut dla lepszego efektu. Jeśli chodzi o szczegóły wygląda to tak: najpierw osoba przeprowadzająca zabieg smaruje ciało preparatem Thalogmince zawierającym głównie mukopolisaharydy. Następnie nakłada maski: zimną i ciepłą. Zimna zawiera substancje napinające m.in. algi i mentol (ujędrnia), ciepła składa się m.in. z alg, wyciągów z kaasztanowca i bluszczu (wyszczupla). Koszt zabiegu waha się od 160 do 230 złotych. Dla osiągnięcia zadowalających efektów poleca się przeprowadzenie od 6 do 12 zabiegów.
Bezpieczne odchudzanie z winem i zieloną herbatą

Tzw. winoterapia polega na zastosowaniu moszczu winnego i miodu z lawendy – do peelingu. Następnie nakładane są preparaty z białego i czerwonego wina, skórę owija się folią, okrywa kocem elektrycznym, a po zabiegu aplikowany jest krem również na bazie wina. Cena zabiegu ok. 300 PLN odstrasza raczej skutecznie, zwłaszcza że zabieg wymaga przynajmniej kilkukrotnego powtórzenia.
Zielona herbata jest znacznie popularniejsza – kosztuje mniej (ok.200 PLN) wymaga takiej samej ilości powtórzeń, ale oprócz odchudzania doskonale oczyszcza organizm z toksyn i świetnie radzi sobie z cellulitem.

Ceny większości zabiegów utrzymują się na zbliżonym poziomie i wymagają podobnej ilości powtórzeń, choć pozytywnie wyróżniają się na tym tle zabiegi próżniowe (seria 16 zabiegów to koszt ok. 1000 zł), zróżnicowane i tym efektywniejsze, że w trakcie zabiegu również osoby poddające się wyszczuplaniu muszą odrobinę popracować.

Namiastkę każdego z omówionych zabiegów możemy przygotować sobie w domu, pod warunkiem, że postaramy się o efektywność (przygotujemy skórę) i odpowiednią aplikację, oraz sięgniemy po profesjonalne kosmetyki, niekoniecznie takie same jak w gabinetach – te są zresztą zazwyczaj niedostępne, ale ich odpowiedniki. Kremy wyszczuplające z winem bądź zieloną herbatą, maski odchudzające z kofeiną i algami bez problemów dostaniemy w większości sklepów z kosmetykami.
Nic tylko zakasać rękawy, poszukać, kupić i wprowadzić w życie plan ‘bezpieczne odchudzanie z kosmetykami’, a to czy pójdziemy do kosmetyczki, czy zajmiemy się sobą same dla efektywności odchudzania w zasadzie nie ma znaczenia.

Pod warunkiem, że bezpiecznemu odchudzaniu poświęcimy należytą uwagę.

Inne artykuły: