You are here:  / Aimstyle store / Kremy z retinolem a inne zabiegi odmładzające

Kremy z retinolem a inne zabiegi odmładzające

Na twojej twarzy pojawiły się zmarszczki i przebarwienia, które dodają ci lat? Masz czterdzieści lat, a wyglądasz, jakbyś miała kilkanaście lat więcej? Czas to zmienić! Tylko jak? Czy retinol zawarty w kremach wystarczy? Czy może lepiej wybrać się do salonu kosmetycznego i zafundować sobie zabiegi odmładzające?
Czy kremy z retinolem są w stanie nas odmłodzić?

Retinol to witamina A czysta chemicznie. Nasz organizm ma możliwości produkowania tej witaminy samodzielnie z beta-karotenu znajdującego się w pożywieniu. Nie zawsze jednak dostarczamy naszemu ustrojowi odpowiedniej ilości karotenu, a ponadto wraz z wiekiem proces wytwarzania witaminy A jest coraz słabszy. A to z kolei doprowadza do osłabienia włókien tkanki łącznej, które odpowiadają za elastyczność skóry, a w efekcie – do powstawania zmarszczek. Dlatego też, jeżeli chcemy odjąć sobie lat, warto uzupełniać niedobory witaminy A kosmetykami z retinolem.

Retinol ma więc działanie przeciwzmarszczkowe. Przeciwdziała procesom starzenia się skóry. Jest to możliwe, ponieważ substancja ta ma korzystny wpływ na pogrubianie się naskórka na skutek namnażania się komórek. Dzięki regulowaniu tempa rogowacenia naskórka, staje się on grubszy, a więc wygląda dużo młodziej. Warto również zaznaczyć, że choć retinol w kosmetykach działa powoli, dociera on do głębszych warstw komórek, dzięki czemu działa antystarzeniowo. Następuje więc wypełnienie zmarszczek od środka, a to z kolei sprawia, że na powierzchni skóra zostaje wygładzona. A więc nasza twarz wygląda dużo młodziej.

Retinol w kremach wykazuje również działanie złuszczające. Kremy z tą substancja mogą z powodzeniem zastąpić wszelkie zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek – a więc peelingi mechaniczne czy zabiegi wykorzystujące kwasy owocowe. Połączenie stosowania kremów z tymi zabiegami nie jest wskazane, ponieważ może to doprowadzić do osłabienia naskórka i wywołać nieprzyjemne poważne podrażnienia skóry.

Postarzają nas również różnego rodzaju przebarwienia skóry. Ale z tym problemem radzi sobie również retinol. Substancja ta, poprzez swoje właściwości, a zdolność usuwania plam hiperpigmentacyjnych. Przebarwienia, które powstały na skutek działania promieni słonecznych, bądź też na skutek zmian hormonalnych, mogą zostać wyeliminowania. Działanie retinolu polega na oddziaływaniu na melanosomy, które pod wpływem pochodnej witaminy A zmniejszają swoje rozmiary, przez co gromadzą mniej melaniny.
Jak odmłodzić się u kosmetyczki?

Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów odmładzających. Najchętniej wybieranymi są między innymi peelingi chemiczne. Zabieg te polegają na złuszczaniu naszej skóry za pomocą kwasów. Stężenie substancji oraz ich rodzaj uzależniony jest od potrzeb osoby odmładzanej. By opóźnić procesy starzenia się skóry, warto decydować się na peelingi chemiczne profilaktycznie, a więc raz miesięcy.

Innym zabiegiem odmładzającym jest mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę koktajli, które są specjalnie dobierane w zależności od potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj w składzie koktajlu znajdują się trzy bądź cztery substancje. Takie koktajle odżywiają skórę i poprawiają jej napięcie oraz stan. Ponadto składniki zawarte w koktajlach przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia oraz metabolizmu. Warto również dodać, że mezoterapia wykorzystywana jest w zwalczaniu cellulitu oraz redukowaniu rozstępów.

Botoks to kolejny zabieg, dzięki ktremu z naszej twarzy zniknie jakieś dziesięć lat. Zabieg ten przyczynia się do likwidacji zmarszczek mimicznych, szczególnie tych umiejscowionych w górnej części twarzy. Botoks czyli inaczej toksyna botulinowa działa miejscowe. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w określone miejsca substancji, co sprawia, że mięśnie zostają rozluźnione, natomiast wszelkie bruzdy i zmarszczki wygładzają się. Warto również dodać, że rewelacyjne rezultaty daje połączenie botoksu z kwasem hialuronowym.

W kosmetyczki można poddać się również zabiegowi Zaffiro. Jest to bezbolesny termiczny lifting. Ten rodzaj kuracji odmładzającej przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje promieniowanie podczerwone. W rezultacie skóra zostaje zagęszczona oraz ściągnięta. Zmianom ulega również struktura skóry, a więc zmarszczki ulegają wygładzeniu, co jest doskonale widoczne już w ciągu kilku minut od rozpoczęcia zabiegu. Ponadto Zafirro pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Z tego też powodu końcowy rezultat widoczny jest dopiero po mniej więcej czterech miesiącach po zabiegu.
Podsumowanie

Kremy z retinolem czy zabiegi u kosmetyczki? Wybór zależy do nas. Retinol jest naprawdę bardzo skuteczny, aczkolwiek na rezultaty trzeba nieco czekać. Natomiast zabiegi odmładzające – jak na przykład botoks czy kwas hialuronowy dają dość szybkie i widoczne rezultaty.

Retinol jest więc wersją odmładzania skóry dla cierpliwych i systematycznych osób i dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogie zabiegi kosmetyczne. Natomiast wizyta u kosmetyczki będzie najlepsza dla tych, którzy uwielbiają szybkie rezultaty, a dodatkowo mają zasobne kieszenie.

Inne artykuły: