You are here:  / Zdrowie i Moda / Magia spojrzenia

Magia spojrzenia

Magia spojrzenia

Oczy to najistotniejszy element twarzy
Oczy to najważniejszy element twarzy, który zwraca uwagę drugiej osoby. To właśnie dzięki spojrzeniu odczytujemy emocje i zaglądamy w duszę kogoś bliskiego, przyjaciela. Poprzez oczy wyrażamy siebie, wzrokiem uwodzimy i przyciągamy innych ludzi. Nie bez przyczyny w fotografii portretowej przede wszystkim trzeba wydobyć spojrzenie portretowanej osoby. Udany portret to takie zdjęcie, na którym wyraźnie widać wzrok i wnętrze przedstawionej postaci.
Makijaż i pielęgnacja
Doskonale o tym wiedzą kobiety, które w odpowiedni sposób makijażem podkreślają oczy: używają tuszu do rzęs, cieni do powiek, kredki, zalotki i innych sztuczek, które dodają magii spojrzeniu. Bardzo istotnym zabiegiem jest również pielęgnacja skóry wokół oczu. Skóra na tym obszarze twarzy jest wyjątkowo delikatna, cienka i wymagająca dostosowanych kosmetyków. Dobrze, żeby kosmetyki, które zastosujemy miały działanie nawilżające oraz zapobiegały powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu.
Kosmetyki naturalne: żeń szeń, Gingko biloba
Najczęstszym problemem, związanym z okolicą oczu są cienie pod oczami. Pojawiają się jako efekt zmęczenia, niewyspania i regularnej pracy przy komputerze. Czasami wiążą się też z pewną specyfiką urody, kiedy oczy są głęboko osadzone. Dlatego nie zawsze wystarczy po prostu wypocząć i się wyspać. Z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane kosmetyki naturalne oraz korektor stosowany na okolice oczu. Kremy powinny zawierać naturalne składniki, mające działanie rozjaśniające oraz anti age. Godne polecenia składniki, właściwie pielęgnujące skórę pod oczami to żeń szeń i Ginko biloba, ważne jest również, żeby wybrane kosmetyki miały filtry UV, które dodatkowo ochronią delikatną skórę.

Inne artykuły: