You are here:  / Zdrowie i Moda / Mleczna pielęgnacja

Mleczna pielęgnacja

Mleczna pielęgnacja

Nie od dziś znane są dobroczynne właściwości koziego mleka. Zarówno w pożywieniu (kozie mleko mogą stosować nawet alergicy), jak i w pielęgnacji urody. Zastosowanie w kosmetykach zawdzięcza zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin: A, C, D. Stanowi źródło wapnia, fosforu, ryboflawiny (witaminy B2) i potasu.

Beauty Milky na blogu Bielenda

Kozie mleko jest naturalnym środkiem odmładzającym i nawilżającym. Można go nawet stosować do kąpieli, dolewając po prostu mleko do wody. Kosmetykom nadaje delikatną konsystencję i przyjemny łagodny zapach. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV.
Mleczko bawełniane łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i zmiękcza skórę. Zapewnia trwałe nawilżenie, pomaga też zniwelować przebarwienia skóry. W połączeniu z mlekiem kozim daje skórze niezastąpioną ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
Kosmetyki na bazie mleka

Seria Beauty Milky w swoim składzie łaczy oba wymienione rodzaje mleka. W jej skład wchodzą: jogurtowy mus do ciała o lekkiej konsystencji, śmietankowa maseczka do rąk oraz mleko w proszku do kąpieli. Kosmetyki można stosować do codziennej pielęgnacji nawet do skóry wrażliwej. Są wyjątkowo delikatne i skutecznie nawilżają skórę, pozostawiając na niej lekki zapach niczym słodka śmietanka lub biała czekolada 🙂

Inne artykuły: