You are here:  / Aimstyle store / Na co zwracać uwagę podczas pierwszego trymestru?

Na co zwracać uwagę podczas pierwszego trymestru?

Całkiem możliwe, że dopiero, co usłyszałaś od swojego lekarza magiczne słowa „Gratulacje, jest Pani w ciąży” i teraz przygotowujesz się do wyzwania, któremu będziesz stawiać czoła przez najbliższe dziewięć miesięcy.

Początkowe trzy miesiące to okres nazywany pierwszym trymestrem ciąży. W związku ze zmianami, jakie szykują się w twoim samopoczuciu i ciele pojawi się mnóstwo wątpliwości, które postaramy się przybliżyć w niniejszej publikacji. Chcemy abyś przeszła przez ten pełen zmian okres czując się jak najbardziej komfortowo. W związku z symptomami, które mogą wtedy wystąpić dla wielu kobiet jest to najtrudniejszy okres ciąży. Na pocieszenie możemy dodać, że w większości przypadków drugi trymestr jest o wiele spokojniejszy, a większość przykrych objawów ciąży przestaje nam dokuczać.

Do przykrych objawów związanych z początkową fazą ciąży można zaliczyć nudności, zawroty głowy tudzież uczucie ciągłego zmęczenia. Każda kobieta przechodzi przez ciąże inaczej, a powyższe przykłady to tylko „najpopularniejsze” z objawów, – jeśli zauważyłaś u siebie inne dokuczliwe dolegliwości, to całkiem możliwe, że są one spowodowane ciążą.

Niestety nie ma cudownej rady na dolegliwości występujące podczas pierwszego trymestru ciąży, ale z pewnością przyda ci się więcej odpoczynku niż w normalnych okolicznościach. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Oczywiście w połączeniu z nudności nie będzie to łatwe, ale po kilku tygodniach, kiedy ta dokuczliwa dolegliwość przestanie występować, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej i zdrowej diety na najbliższe kilka miesięcy.

Większość kobiet czuje niepokój związany z tym, że lekarz zajmuje się nimi raz lub dwa razy w miesiącu. Jest to całkowicie naturalna obawa – przed tym, że coś może być nie tak. Jednak rutynowe badania, które zostają przeprowadzane podczas naszych wizyt u lekarza są wystarczające do tego, aby stwierdzić, że wszystko jest w całkowitym porządku i nasze dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli istnieją u ciebie inne obawy związane z trwaniem ciąży, to dobrym rozwiązaniem może być lektura książek traktujących w tym temacie. W takich publikacjach każda kobieta znajdzie szereg wskazówek, które pozwolą jej spać spokojnie ze świadomością, iż niebawem wyda na świat kolejne istnienie.

Inne artykuły: