You are here:  / Aimstyle store / Naturalne sposoby rozjaśniania skóry

Naturalne sposoby rozjaśniania skóry

Coraz więcej kobiet ceni sobie naturalny wygląd. Chcemy, żeby kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne nie zmieniały naszego wyglądu, a jedynie podkreślały i upiększały naszą karnację, włosy, rysy twarzy. To pragnienie naturalności powoduje, że coraz częściej na forach kosmetycznych i dotyczących wizażu pojawiają się pytania o rozjaśnianie skóry.

Osoby starające się żyć zgodnie z naturą – i to naturą wyznaczaną przez zamieszkaną przez nas szerokość geograficzną – zdają sobie sprawę, że moda na ciemną opaleniznę jest zupełnie niezgodna z fizjologią mieszkańców środkowej Europy. Przez większość roku w naszym regionie słońce nie jest zbyt intensywne, jedynie w miesiącach letnich jego promienie wydatnie wpływają na naszą karnację. Jednak większość z nas, zachęcona modą, już od wczesnej wiosny wystawia całe ciało na promienie słońca, zaś latem chętnie leżymy plackiem na leżaku, nie bacząc na groźbę oparzeń, udaru słonecznego i nie zwracając uwagi na sygnały ostrzegawcze, jakim jest złe samopoczucie po dłuższym przebywaniu na słońcu. Dążenie do uzyskania jak najciemniejszej opalenizny (a nie zapominajmy, że zmiana kolorytu cery pod wpływem promieni słonecznych to oznaka obrony naszej skóry przed zbyt dużymi dawkami promieniowania!) prowadzi do zaburzenia naturalnej równowagi naszej skóry i przebarwień.Jeśli więc nie chcesz narażać swojego organizmu na konieczność walki z promieniowaniem słonecznym, nie siedź na siłę na słońcu. Zdecydowanie lepiej zadbasz o swoją cerę, stosując produkty rozjaśniające skórę.

Jak działają preparaty rozjaśniające skórę?

Wiele czytelniczek zapewne myśli: w czym rozjaśnianie skóry jest lepsze i naturalniejsze od stosowania kosmetyków zapewniających ciemną karnację? Cały sekret tkwi w tym, że preparaty rozjaśniające skórę nie wybielają jej tak, jak np. samoopalacze, które po prostu powlekają naszą cerę warstwą ciemnego koloru. Kosmetyki rozjaśniające skórę, takie jak Revitol Brightener, oddziałują na naszą cerę dzięki specjalnej kompozycji starannie dobranych składników, które działają w zgodzie z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze. Dzięki temu nie zakłócają jej równowagi, ale wspomagają proces odnowy, regeneracji i odżywiania skóry. Podstawową zaletą kremu Revitol Brightener, którą na pewno docenią czytelniczki ceniące sobie naturalność i ekologię, jest jego skład: zawiera on tylko substancje pochodzenia naturalnego, składniki mineralne, kompleksy roślinne itp. Jednym z podstawowych składników preparatu jest Skwalen. Jego działanie antyoksydacyjne zostało potwierdzone przez wielu naukowców różnych specjalności, zaś szerokie zastosowanie w dietetyce, kosmetyce i farmakologii świadczy o dobroczynnych właściwościach tego składnika. Skwalen jest naturalnym składnikiem ludzkiego sebum, więc jego działanie na skórę w niczym nie narusza jej naturalnej równowagi. Antyokcydacyjne działanie skwalenu (które sprzyja znikaniu przebarwień skóry) wspiera witamina C, składnik wielu preparatów leczniczych i kosmetycznych naturalnego pochodzenia. Kolejnym darem natury w omawianym preparacie jest niezwykle odżywcze masło Shea, uzyskiwany z afrykańskiego drzewa Karite przy pomocy prostych, tradycyjnych receptur oraz narzędzi. Masło Shea jest coraz popularniejszych składnikiem wielu produktów odżywiających i odmładzających skórę. Gamę składników preparatu rozjaśniającego skórę uzupełnia wyciąg z grapefruita, zapobiegający infekcjom i sprzyjający równowadze skóry. Oprócz tego balsam zawiera kompleks Lumiskin (pochodną glikolu) oraz Alantoinę, znaną ze swoich wartości odżywczych i kojących. Dopełnieniem składu są witaminy A i E, podstawowy składnik wielu preparatów odmładzających skórę. Każda osoba, dbająca o naturalną pielęgnację skóry, z pewnością zechce skorzystać z tak starannie skomponowanego z naturalnych składników preparatu, który zapewnia zdrową i promienną cerą w naturalnej tonacji.

Inne artykuły: