You are here:  / Przerobione ubrania / Rodzaje kremów pod oczy

Rodzaje kremów pod oczy

Kremy pod oczy nie są jeszcze zbyt popularne. Zwykle używamy kremu do twarzy i wklepujemy go również pod oczy. Jednak taki krem nie spełnia należycie swego zadania w tym szczególnie wrażliwym i delikatnym miejscu. Skóra pod oczami jest bowiem 4 razy cieńsza niż skóra twarzy, zawiera minimalną ilość gruczołów łojowych. Jest więc sucha, podatna na podrażnienia, na niekorzystne warunki pogodowe Tu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, jeszcze przed trzydziestką – zmarszczki mimiczne. Poza tym każda choroba, zmęczenie, brak snu, stres powodują oszpecenia pod oczami: siniaki, obrzmienia, worki. Tak więc skóra pd oczami wymaga szczególnie starannej pielęgnacji i specjalistycznego kremu, w zależności od potrzeb.
Kremy przeciwzmarszczkowe

Zaleca się ich stosowanie paniom po 35 roku życia. Ich regularne używanie, 2 razy dziennie pod oczy i na powieki zapewnia wypełnienie zmarszczek mimicznych. Najlepsze kremy sprawiają, że skóra staje się o 20 lat młodsza,a zmarszczki ulegają spłyceniu o ponad 50%.

Ich składnikami są fitosterole (hormony pochodzenia roślinnego), witamina PP ,odpowiedzialna za utrzymywanie skóry w dobrej kondycji oraz biowektory, które zwiększają gęstośc skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu, zwiększającego elastyczność skóry, oraz kwas hialuronowy zapewniający odpowiednie nawilżenie i zatrzymywanie wody w skórze. Wszystko to sprawia, że następuje zahamowanie starzenia się skóry.

Niektóre kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy zawierają także kofeinę, która wraz z innymi składnikami zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się napięta i wygładzona, a przy tym zmniejszają się cienie pod oczami.
Kremy przeciw opuchliźnie oczu

Opuchnięcie dolnych i górnych powiek jest skutkiem przemęczenia, spożywania za dużych ilości soli, także niektórych chorób, np. nadciśnienia, niewydolności krążeniowej, chorób serca, nerek i wątroby. Także niewłaściwe kosmetyki wywołują obrzęki.

Kremy likwidujące opuchliznę powiek i skóry pod oczami mają funkcję mikrorozpylania wody w komórkach. Działają kojąco i dają uczucie schłodzenia zmęczonej skórze.
Kremy liftingujace

Ich zadaniem jest spłycanie zmarszczek, nawet do 50%. Wśród składników znajdują się mikroalgi, witaminy C,E,H oraz dermolipidy. Krem doskonale się wchłania, napina, nawilża i radykalnie poprawia stan skóry wokół oczu już po kilku tygodniach używania,
Kremy odbudowujące

Takie kremy błyskawicznie wypełniają zmarszczki, gdyż zawarte w nich biosfery kolagenu w zetknięciu z wodą znajdującą się w naskórku aż 9 razy zwiększają swą objętość. Dzięki napiętym powiekom, zmniejszeniu „kurzych łapek” oraz redukcji cieni pod oczami spojrzenie staje się pełne blasku, a kobieta staje się młodsza.

Kremy pod oczy zwykle są hipoalergiczne, bezzapachowe, o delikatnej konsystencji. Produkowane są dla pań w przedziałach wiekowych, gdyż skóra, w zależności od wieku, zmienia się i wymaga innej pielęgnacji. Dodatkowo zaleca się stosowanie płatków nawilżająco – kojących oraz odpowiednich maseczek.

Inne artykuły: