You are here:  / Mint bee / Zmarszczki mimiczne w młodym wieku

Zmarszczki mimiczne w młodym wieku

Przywykłyśmy sądzić, że zmarszczki to problem, który dotyka przede wszystkim osób starszych, znajdujących się w wieku naszych matek i babek. Niestety, rzeczywistość rzadko pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, na każdym kroku możemy więc przekonać się o tym, że zmarszczki mimiczne w młodym wieku są nie mniej realne niż zmarszczki pod oczami występujące u starszych kobiet. Pojawienie się zmarszczek mimicznych to dla wielu dziewcząt prawdziwy dramat, nie oznacza to jednak wcale, że pierwsze zmarszczki tego typu muszą sygnalizować problem, który będzie towarzyszył kobietom przez całe życie.

Skąd się biorą zmarszczki mimiczne w młodym wieku?

Podstawową przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest przesuszanie się skóry. Zazwyczaj mamy w ich wypadku do czynienia ze zmarszczkami powstającymi pod oczami, w okolicach nosa i warg oraz między brwiami. Zwykło się sądzić, że największy problem ze zmarszczkami mimicznymi mają osoby, które często się śmieją i choć nie jest to diagnoza wprowadzająca optymistów w stan euforii, nie można niestety odmówić jej trafności. Jak to możliwe, że uważany za niegroźny i wyjątkowo korzystny dla zdrowia śmiech tak negatywnie oddziałuje na skórę twarzy? Za powstawanie zmarszczek mimicznych odpowiedzialne są powtarzające się przez bardzo długi okres ruchy mięśni twarzy, a o takie najłatwiej jest właśnie podczas nieskrępowanego śmiechu. Pierwsze zmarszczki mimiczne są oczywiście płytkie i mają jedynie powierzchniowy charakter, ich pojawienie się powinno być dla nas jednak sygnałem nawołującym do energicznych działań. Jeżeli nie podejmiemy ich możemy mieć pewność, że zmarszczki mimiczne będą nam towarzyszyć do końca życia.
Zmarszczki mimiczne i kremy

Jeszcze kilka lat temu dominowało przekonanie o tym, że zmarszczki mimiczne są niemożliwe do wyeliminowania. Kobietom zalecano dbałość o skórę twarzy i podejmowanie działań zapobiegających ich powstawaniu, gdy jednak zmarszczki pojawiały się ich eliminacja była możliwa już tylko dzięki dobremu makijażowi. Take podejście do problemu nie przypadało jednak do gustu młodym kobietom zwłaszcza, że pierwsze zmarszczki mimiczne mogły pojawić się u nich już w dwudziestym roku życia. Wiele przekonań i plotek krążących na temat zmarszczek nie miało na szczęście uzasadnienia w stanie faktycznym, dziś zaś możemy mówić już z dumą o tym, że umiemy odróżniać je od informacji wiarygodnych i sprawdzonych. Szczególnie wiele nieporozumień nagromadziło się wokół kremów przeciwzmarszczkowych i ich skuteczności. Rozwiązania tego typu mają zarówno dużo grono zwolenników, jak i zadeklarowanych przeciwników, coraz częściej jednak można usłyszeć potwierdzone informacje na temat ich skuteczności. To właśnie po wspominane kremy młode kobiety zmagające się problemem zmarszczek mimicznych sięgają najczęściej. Ich stosowanie utrudnia pojawianie się nowych zmarszczek mimicznych i eliminuje te, które już ujrzały światło dzienne, dziewczęta i młode kobiety przekonuje zaś i to, że pozytywne skutki działania kremów są widoczne już po niedługim czasie ich stosowania. Najlepsi producenci obiecują pierwsze rezultaty działania kremów już po trzech tygodniach regularnego korzystania z nich, dość szybko można więc przekonać się o tym, czy pieniądze wydane na taki zakup zostały mądrze zainwestowane. Oczywiście, kremy przeciwzmarszczkowe różnią się od siebie, podczas ich wyboru niezbędna okazuje się więc pomoc profesjonalisty. Jest nim zarówno dermatolog, jak i pracownik sklepu z kosmetykami, a jego rady są w szczególny sposób cenione właśnie przez młode kobiety zmagające się z problemem zmarszczek mimicznych
A może zabieg?

Choć coraz rzadziej możemy usłyszeć głosy kobiet niezadowolonych z kremów przeciwzmarszczkowych, nie powinnyśmy zapominać o tym, że nie ma rozwiązań uniwersalnych. Krem, który pomógł naszym znajomym nie musi działać w naszym przypadku, młode kobiety załamane niewystarczającymi rezultatami terapii coraz częściej sięgają więc po znacznie bardziej radykalne środki pozwalające na eliminowanie zmarszczek mimicznych. Wizyta w gabinecie kosmetycznym i poddanie się zabiegowi, który miał na celu eliminowanie zmarszczek jeszcze niedawno była przywilejem kobiet dojrzałych, dziś jednak nie zaskakuje już nikogo to, że na zabieg wstrzykiwania botoksu lub kwasu hialuronowego decydują się coraz młodsze dziewczyny. Efekty działania takich zabiegów są widoczne znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku kremów przeciwzmarszczkowych, a przystępna cena sprawia, że mogą sobie na nie pozwolić nawet bardzo młode kobiety walczące ze zmarszczkami mimicznymi.
Walka z przyczynami zmarszczek mimicznych

Współczesna kosmetologia zna coraz więcej rozwiązań pozwalających na eliminowanie istniejących już zmarszczek mimicznych, w przypadku młodych kobiet potwierdzenie znajduje jednak stare lekarskie powiedzenie o tym, że łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Zmarszczki mimiczne w młodym wieku to zazwyczaj rezultat zbyt częstych wizyt w solarium, niewłaściwej diety, nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej oraz palenia papierosów, każda z nas może zaś podjąć wysiłek prowadzący do zerwania z tego rodzaju nałogami.

Inne artykuły: