You are here:  / Mint bee / Zmarszczki pod oczami u mężczyzn

Zmarszczki pod oczami u mężczyzn

Zmarszczki pod oczami to nie tylko problem kobiet. Mimo tego, że o zmarszczkach u pań pisze się mnóstwo, mężczyźni też borykają się z tym defektem. Niestety publikacji dotyczących zmarszczek pod oczami u panów jest niewiele. Warto więc ten temat przybliżyć i ułatwić mężczyznom walkę z postarzającymi rysami.

Skąd zmarszczki u mężczyzn?

Zmarszczki to zmarszczki. Niezależnie u kogo powstają, powstają dokładnie w taki sam sposób. Zmarszczki pod oczami we wczesnym wieku pojawiają się przede wszystkim z naszej winy. W młodości bardzo chętne korzystamy z kąpieli słonecznych (mężczyźni także), nie zdając sobie sprawy, że w taki oto sposób „pracujemy” na wcześniejsze zmarszczki pod oczami. Promienie ultrafioletowe przyczyniają się do niszczenia połączeń między włóknami białkowymi: kolagenem i elastyną. A jak wiadomo – to właśnie te włókna odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry.

W związku z tym, że i u mężczyzn skóra w okolicach oczu jest słabo natłuszczana (zbyt mała ilość gruczołów łojowych), zmarszczki pod oczami pojawiają się na skutek działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. O słońcu już wspomniałam, ale to nie jedyny czynnik. Do tego dochodzi mocne pocieranie skóry, przy jednoczesnym jej marszczeniu (podczas wycierania twarzy ręcznikiem).

Zmarszczki pod oczami u mężczyzn mogą również powstawać na skutek częstego mrużenia oczu, a nawet uśmiechania.
Jak opóźnić powstawanie zmarszczek pod oczami?

Nawet mężczyźni nie są w stanie zapobiegać zmarszczkom pod oczami. Starzenie się skóry jest bowiem procesem nieuchronnym. Każdy, prędzej czy później będzie Musiał zmierzyć się z twarzą pełną zmarszczek. Jednak warto zadbać o to, by taka konieczność zaistniała jak najpóźniej. Warto więc zawczasu podjąć stosowne środki i opóźnić proces starzenia się skóry, szczególnie pod oczami, gdyż w tym miejscu marszczy się ona najszybciej.
Po pierwsze – chroń oczy przed słońcem

Wbrew pozorom – mężczyźni również lubią zażywać kąpieli słonecznych. Niestety rzadziej niż kobiety chronią swoją skórę przed działaniem szkodliwych dla skóry promieni ultrafioletowych. Panowie rzadko kiedy pamiętają o tym, że skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i podatna na zmarszczki. Tymczasem – jak podają statystyki – przyczyną zmarszczek pod oczami jest w osiemdziesięciu procentach słońce właśnie. Dlatego też, jeżeli zamierzamy opóźnić proces powstawania zmarszczek u panów, należy bezwzględnie stosować kosmetyki zawierające filtry ochronne. Wskazane są specjalne kremy po oczy, których składniki mają skoncentrowane działanie. W ostateczności mogą być to zwykłe kremy do opalania z wysokim filtrem.

W ochronie skóry pod oczami pomocne będą okulary przeciwsłoneczne. Warto więc, by i panowie nie tylko dla urody, ale również przeciw zmarszczkom, zaopatrzyli się w ten „gadżet”, który może dodatkowo dodać uroku.
Po drugie – przestań palić

Szybsze powstawanie zmarszczek pod oczami to efekt naszego trybu życia i stosowanych używek. Panowie palą papierosy, nie zdając sobie sprawy z tego, jak zawarte w tytoniu składniki wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale i kondycję skóry. W dymie papierosowym znajduje się mnóstwo szkodliwych substancji, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Jeżeli więc nie chcemy, by zmarszczki pod oczami zadomowiły się w młodym wieku, należy bezwzględnie zrezygnować z tej używki.

Cieszyć nie powinni się również bierni palacze. I na ich skórę pod oczami niekorzystnie wpływa dym wydobywający się z papierosów. Dlatego też, należy unikać zadymionych pomieszczeń i towarzystwa osób palących „dymki”.
Gdy zmarszczki już są

Niestety jak mawiają „mądry Polak po szkodzie”. Opamiętanie najczęściej przychodzi, gdy pierwsze zmarszczki pod oczami się pojawią. Wówczas nie należy użalać się nad sobą, tylko szybko działać. W jaki sposób? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są nasze zmarszczki i jaka jest zasobność naszego portfela.
Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy

Gdy zmarszczki pod oczami u mężczyzn nie są zbyt głębokie, wówczas pomocne mogą okazać się kremy przeciwzmarszczkowe. Najlepiej, gdyby były to specjalne kremy pod oczy, których składniki są bardziej skoncentrowane. Warto również dodać, że zmarszczki pod oczami u mężczyzn znacznie łatwiej będzie zlikwidować kosmetykami przeznaczonymi dla panów. Skóra mężczyzn jest bowiem nieco inna niż skóra kobiet. To właśnie dlatego nie wszystkie damskie specyfiki kosmetyczne nadają się do pielęgnacji męskiej skóry.

W dzisiejszych czasach nie ma już ogromnego problemu z dostępnością takich kremów pod oczy. Jednakże nie ulega wątpliwości fakt, że takie specyfiki są znacznie droższe niż kosmetyki przeznaczone dla pań. A to dlatego, że produkty dla mężczyzn są produktami niszowymi.
Zabiegi na zmarszczki

Gdy zmarszczki pod oczami są bardzo głębokie, wówczas panowie mogą wybrać się do salonu kosmetycznego. Wielu panów krępuje się takiej wizyty, gdyż nie chcą być uważani za niemęskich. Tymczasem dbałość o własny wygląd nie jest już obciachem.

W salonie można skorzystać z kilku niezwykle skutecznych zabiegów. Polecany jest botoks (wstrzykiwanie toksyny botulinowej) czy zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy. Efekty tych kuracji widoczne są niemal natychmiast i utrzymują się kilka miesięcy.

Inne artykuły: