You are here:  / Modna 40 latka 2015 / Zmarszczki mimiczne – charakterystyka i sposoby zwalczania.

Zmarszczki mimiczne – charakterystyka i sposoby zwalczania.

Mimika, czyli kurcze mięśni twarzy wyraża w zależności od nastroju i tego co chcemy nią przekazać – radość, zdziwienie, smutek czy gniew. Powtarzanie pewnych grymasów z cza­sem może wejść w rutynę i przyczyniać się do powsta­wania nieodwracalnych zmarszczek mimicznych. Zmarszczki mimiczne występują bez względu na wieku, nawet u młodych osób.

Mimo iż zwykło się mawiać, że zmarszczki określają charakter człowieka, mówią o jego osobowości to najczęściej są niechciane i nie każdemu dodają uroku. O charakterystyce zmarszczek w poszczególnych miejscach na twarzy, a także sposobach ich zwalczania czytaj poniżej.

Czoło

Jest szczególnie podatne na tworzenie się zmarszczek mi­micznych. Poziome i pionowe zmarszczki mogące stykać się aż z nasadą nosa, są wynikiem ustawicznego marsz­czenia się przy złoszczeniu się lub okazywania zdumienia. Aby uniknąć zmarszczek w tym miejscu należy masować czoło okrężnymi ruchami, rozpoczynając od nasady nosa i stopniowo przesuwając się w kierunku skroni.

Okolice ust

Zmarszczki wokół ust mogą powstawać w skutek ściągania ust lub od, gdy notorycznie robimy tak zwany ryjek, bądź w różny sposób je zwijamy. Na zmarszczki w tych miejscach polecane są kremy z kolagenem, lub z retinolem a także te z witaminą E. Warto jest ćwiczyć mięśnie tej okolicy twarzy, wykonując proste ćwiczenia – na przykład to z głośnym wymawianiem samogłosek A, E, I, O, U tak jakbyśmy wymawiali jedno słowo.

Okolice oczu

W tym miejscu u bardzo wielu osób pojawiają tak zwane kurze łapki, które rozchodzą się promieniście przy zewnętrznym kąciku oka. Powstają zazwyczaj na skutek mrużenia oczu podczas śmiechu bądź wytężania wzroku. Aby ich uniknąć powinniśmy już w bardzo młodym wieku stosować krem pod oczy, wybierając te z witaminą E. Pamiętajmy także by nie zrazić wrażliwej skóry w tym miejscu – jest ona najcieńsza i najbardziej wrażliwa z całej twarzy, dlatego tak łatwo ją podrażnić.

Szyja

Zmarszczki na szyi powstają gdy skóra traci swoją elastyczność. Aby uniknąć ich powstawania w tym miejscu należy ćwiczyć przez napinanie twarzy. Zaleca się także spanie na prosto, by szyja podczas snu była cały czas napięta.

Inne artykuły: